Udostępnij
Tweetnij

Samsung omawia Always on Display z Galaxy S7 i S7 edge

W najnowszym wpisie Samsung tłumaczy, jak działa tryb Always on Display, pozwalający użytkownikowi na szybkie sprawdzanie podstawowych informacji bez konieczności sięgania po telefon. Tryb AOD został wprowadzony w najnowszych flagowcach firmy – Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge.

W najnowszym wpisie Samsung tłumaczy, jak działa tryb Always on Display, pozwalający użytkownikowi na szybkie sprawdzanie podstawowych informacji bez konieczności sięgania po telefon. Tryb AOD został wprowadzony w najnowszych flagowcach firmy – Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge.

Always on Display to tryb, który Samsung wprowadził do swoich flagowców – Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Pozwala on na wyświetlanie godziny, daty, poziomu baterii, nieprzeczytanych wiadomości SMS, informacji o nieodebranych połączeniach, a także kalendarza. Umożliwia to użytkownikowi szybkie sprawdzanie informacji bez konieczności odblokowywania telefonu. Tryb ten nie wygasza całkowicie ekranu, więc posiadacz telefonu nie musi po niego sięgać. Wystarczy po prostu na niego zerknąć, aby dowiedzieć się, która jest godzina i czy ktoś do nas przed chwilą nie dzwonił. Ale kluczową rolą był tutaj pobór energii. Jak zrobić tak, aby telefon ciągle wyświetlał te informacje, ale jednocześnie w tym trybie nie stał się „pożeraczem” baterii? O tym mówi Samsung w najnowszym wpisie na swojej stronie.

Samsung_Galaxy_s7

Samsung tłumaczy, że wiele zależy od wyświetlacza AMOLED, bo czarne piksele na tym wyświetlaczu są faktycznie wyłączane, tak więc pozwala to na zaoszczędzenie energii. Największy problem stanowiły jednak układ sterownika wyświetlacza (Display Driver IC – DDI) oraz procesor aplikacji (AP) i różne czujniki. Jak rozwiązano ten problem? W przypadku DDI, który pobiera najwięcej energii, zastosowano Smart Power Saving, czyli algorytm pozwalający na poprawę wydajności. Dodatkowo poprawiono działanie trybu nocnego, co pozwoliło na oszczędzenie niemalże połowy zużywanej energii podczas wyświetlania zegara niż to miało miejsce w poprzednim modelu. Co więcej, w trybie Always on Display informacje wyświetlane są z użyciem jedynie 8 kolorów. Normalnie natomiast telefon korzysta z 16 milionów kolorów.

Poza tym Samsung zdecydował się w AOD na obniżenie liczby klatek na sekundę, a dzięki światłu RGB oraz akcelerometrowi telefon wyczuwa, kiedy użytkownik nie ma dostępu do wyświetlacza i wyłącza go, kiedy np. telefon zostaje włożony do kieszeni. Czujniki także pozwalają na dostosowanie jasności wyświetlania informacji. Co więcej, jeśli poziom baterii spadnie poniżej 5%, AOD automatycznie zostaje wyłączone.

Źródło: Samsung

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij