Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger inspirowany Material Design już oficjalnie

Testowane do tej pory zmiany w aplikacji Facebook Messenger inspirowane Material Design zostaną wprowadzone na stałe do wersji na Androida. Proces aktualizacji już się rozpoczął.

Testowane do tej pory zmiany w aplikacji Facebook Messenger inspirowane Material Design zostaną wprowadzone na stałe do wersji na Androida. Proces aktualizacji już się rozpoczął.

Facebook Messenger jest aplikacją, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jakiś czas temu do sieci trafiły pierwsze informacje o zmianie wyglądu aplikacji Facebook, która miałaby się opierać bardziej na Material Design. Wtedy były to jedynie szczątkowe informacje od kilku użytkowników testujących modyfikacje. Później zaczęło pojawiać się coraz więcej wieści. Teraz David Marcus, wicedyrektor ds. komunikatorów w firmie Facebook, oficjalnie potwierdził, że aplikacja Messenger w wersji na Androida otrzyma nowy wygląd inspirowany Material Design.

Facebook material design

Zatem co nowego wprowadza nowa wersja? Przede wszystkim Facebook zdecydował się usunąć dolny pasek i wprowadzić zamiast tego przycisk z plusem widocznym w dolnym, prawym rogu ekranu. Zmienił się też wygląd ikon na górze. Teraz są one nieco mniejsze i ciemniejsze. Zniknęły też szare paski oddzielające kontakty. Proces aktualizacji do nowej wersji już się rozpoczął. W moim przypadku są już widoczne.

Przypominamy również, że do aplikacji Facebook Messenger w wersji na Androida dodano ostatnio obsługę wielu kont, a także możliwość dzielenia się utworami z poprzez Spotify.

Źródło: AndroidPolice, Facebook

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij