Udostępnij
Tweetnij

Samsung rusza z aktualizacją do Androida 6.0 dla Galaxy S6, S6 edge i S6 edge+

Samsung rusza dziś z aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow w smartfonach Galaxy S6 edge i Galaxy S6 edge+. Łatka będzie dostępna również w Polsce.

Edge android marshmallow

Samsung rusza dziś z aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow w smartfonach Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Łatka będzie dostępna również w Polsce. Aktualizacja jest już dostępna na tych urządzeniach w Korei Południowej.

Pod koniec minionego miesiąca Samsung rozpoczął proces aktualizacji do Androida 6.0.1 Marshmallow. W pierwszej kolejności oprogramowanie dostępne było dla wybranych modeli Galaxy S6 i S6 edge z azjatyckiej dystrybucji. Do tej pory dostęp do aktualizacji miało jedynie kilku koreańskich operatorów sieci komórkowych: SK Telecom, KT Corporation i LG UPLUS. Teraz aktualizacja jest dostępna w całej Korei Południowej.

android marshmallow edge

Teraz Samsung poinformował o globalnym wydaniu tej aktualizacji dla smartfonów Galaxy S6 i S6 edge (oraz edge+). Firma opublikowała również post, w którym tłumaczy, jakich zmian będą mogli spodziewać się użytkownicy obu tych urządzeń po aktualizacji. Przede wszystkim zmianom ulegnie wygląd krawędzi. Przykładowo rozmiar panelu w krawędzi zwiększył się z 260 pikseli na 550 pikseli, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się bardziej czytelnym panelem w krawędzi aplikacji, który będzie zapewniał chociażby możliwość dołączenia dodatkowych ikon.

android marshmallow edge 1

Krawędź zadań natomiast będzie umożliwiała wysyłanie szybkich wiadomości, wykonywanie połączeń z pomocą jednego dotknięcia ekranu, a także łatwiejszą konfigurację narzędzi, dzięki czemu użytkownik będzie miał łatwiejszy dostęp do latarki czy kompasu.

android marshmallow edge 2

Samsung wypuszcza aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dla Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge globalnie już dzisiaj. Szczegóły aktualizacji nie są jeszcze znane. Samsung ma zamiar przygotować osobne komunikaty z informacjami o aktualizacji systemu operacyjnego i planu wydawniczego dla każdego rynku z osobna. Użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji już dziś, jednak na jej wydanie może wpłynąć przykładowo sytuacja na rynku czy operatorzy sieci komórkowych. Należy się zatem uzbroić w cierpliwość. Co zapewne już dobrze znacie.

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij