Udostępnij
Tweetnij

Google testuje kolejne zmiany w Sklepie Play

Google od czasu do czasu testuje coś nowego w Sklepie Play. Tym razem sprawa tyczy się wideo promujących aplikacje i gry, które pojawiły się na stronie głównej Sklepu, gdzie znajduje się lista aplikacji i gier.

Google od czasu do czasu testuje coś nowego w Sklepie Play. Tym razem sprawa tyczy się wideo promujących aplikacje i gry, które pojawiły się na stronie głównej Sklepu, gdzie znajduje się lista aplikacji i gier.

Google lubi sobie czasami poeksperymentować. Nie ma miesiąca, żeby gigant z Mountain View nie zmieniał czegoś w swoich aplikacjach. I tak przynajmniej jest teraz ze Sklepem Play. Niektórzy użytkownicy bowiem zauważyli, że wygląd sklepu się nieco zmienił. Na stronie głównej z listą aplikacji pojawiły się krótkie filmy promocyjne wyróżniające się spośród wszystkich innych ikon.

sklep play testy

Wideo pojawia się tak, jak w przypadku listy aplikacji, choć ikony wydają się być nieco mniejsze i nie zajmują całego ekranu. Użytkownicy, którzy widzą zmiany, donoszą, że wystarczy dotknąć w ikonę play, aby rozpocząć odtwarzanie wideo. Interfejs użytkownika jest bardzo podobny do stron deweloperów, które Google zaczęło wprowadzać w zeszłym roku do Sklepu Play. Pokazują one wideo, nazwę aplikacji, ocenę, cenę oraz rozwijane menu i pozwalają na uzyskanie informacji na temat danej aplikacji w jednym miejscu.

Zmiany widoczne są jedynie na urządzeniach wybranych użytkowników i tyczą się zarówno aplikacji i gier darmowych, jak i płatnych. Możliwym jest zatem, że modyfikacje będą tyczyły się wszystkich gier i aplikacji, które będą miały swoje promocyjne wideo. Być może Google chce tym samym zachęcić deweloperów do tworzenia takich filmów.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij