Udostępnij
Tweetnij

Google 5.8 beta wprowadza rotację ekranu na smartfonach

Google udostępniło nową wersję beta aplikacji… Google na Androida – wydanie z numerkiem 5.8.45.19, która wprowadza możliwość autoobracania ekranu na smartfonach!

Najnowsza wersja aplikacji Google beta ma numerek 5.8.45.19 i debiutuje z bardzo ciekawą funkcją. Jest nią rotacja ekranu w Google Now Launcher na smartfonach! Funkcję można aktywować w ustawieniach aplikacji (w głównym oknie, w sekcji Ekran główny pod Sugerowane aplikacje). Warto dodać, że Google eksperymentowała z taką funkcją już w Marshmallowie, ale usunęło możliwość w Android M Developer Preview 3 i w finalnym wydaniu pianki rotacja na smartfonach się nie pojawiła.

Google 5.8 beta

W Google 5.8.45.19 beta zoptymalizowano także wielkość ikon. Możecie to zobaczyć w akcji na poniższej animacji. Widzimy, że wielkość ikonek Twittera i Soundhound jest skalowana do rozmiarów pozostałych.

nexus2cee_2016-01-13-14.00_thumb

Google 5.8 obecnie dostępne jest w wersji beta i nie wiemy jeszcze, kiedy pojawi się finalna wersja tej aplikacji. Ci z was, którzy nie boją się poglądowych wydań aplikacji mogą pobrać nową betę Google klikając na jedno z poniższych łączy:

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij