Udostępnij
Tweetnij

Android w grudniu. Ponowny wzrost liczby urządzeń z Lollipop i Marshmallow

Google opublikowało właśnie najnowsze statystyki ukazujące udział poszczególnych wersji Androida na rynku. Najwięcej zyskuje ponownie Lollipop, choć Marshmallow też odnotowuje wzrost popularności.

Google opublikowało właśnie najnowsze statystyki ukazujące udział poszczególnych wersji Androida na rynku. Najwięcej zyskuje ponownie Lollipop, choć Marshmallow też odnotowuje wzrost popularności.

Google kolejny raz uaktualniło statystyki dotyczące udziałów poszczególnych wersji Androida na rynku. W listopadzie informowaliśmy, że na listę trafił Marshmallow. Pianka zadebiutowała z wynikiem 0,3%. Miesiąc później Android 6.0 dodatkowo poprawił swój wynik, który wynosił 0,5%. W tym miesiącu, jak można się tego było spodziewać, również odnotowano wzrost liczby urządzeń z pianką. Tym razem o 0,2%. Najwięcej zyskał Lollipop, którego udziały w rynku wynosiły w zeszłym miesiącu łącznie 29,5%. W grudniu liczba urządzeń z Androidem 5.0 wzrosła o 0,6%, natomiast z 5.1 – o 2,5%. Powodem takiego skoku może być duża liczba smartfonów i tabletów z lizakiem, które były sprzedawane w grudniu w ramach świątecznych prezentów.

android w grudniu

Na prowadzeniu nadal jednak jest Android KitKat. W chwili obecnej Android 4.4 zainstalowany jest na 36,1% urządzeń (spadek z 36,6%). Straciły również Gingerbread (-0,4%), Ice Cream Sandwich (-0,2%) oraz Jelly Bean (-2,2%). Bez zmian przestawia się sytuacja Froyo (0,2%).

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij