Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje na Androida z 2015 roku

2015 rok przyniósł nam wiele ciekawych aplikacji w Sklepie Play. Pytanie tylko: które z nich są najciekawsze i warto po nie sięgnąć? Wybraliśmy dla was 5 najlepszych, oczywiście naszym zdaniem, nowych aplikacji, które pojawiły się na Androidzie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

2015 rok przyniósł nam wiele ciekawych aplikacji w Sklepie Play. Pytanie tylko: które z nich są najciekawsze i warto po nie sięgnąć? Wybraliśmy dla was 5 najlepszych, oczywiście naszym zdaniem, nowych aplikacji, które pojawiły się na Androidzie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Facebook Lite

Facebook Lite

Z Facebooka korzystamy wszyscy… no, prawie wszyscy, ale jest mało prawdopodobne, że akurat wy nie macie konta w serwisie Marka Zuckerberga. Oczywiście, Facebook ma oficjalną aplikację na urządzenia z Androidem, ale standardowy klient serwisu pozostawia sporo do życzenia. Jest ciężki i przekłada się na szybsze zużycie energii baterii. Rozwiązaniem problemu może być instalacja aplikacji Facebook Lite. „Lajtowy” Facebook początkowo wydano w krajach rozwijających się, ale potem został udostępniony także w Polsce. Aplikacja daje dostęp do kluczowych funkcji społecznościówki, w tym strumienia aktualności, zdjęć, nowych powiadomień, a ponadto ma wbudowany komunikator Facebook Messenger, a więc nie musimy instalować dodatkowej aplikacji. Program działa bardzo szybko i momentalnie wczytuje treści. W zamian godziny się na gorszy wizualnie interfejs użytkownika, ale czy to jest najważniejsze? Jeśli jeszcze nie wypróbowaliście Facebooka Lite, to być może warto dać mu szansę. Aplikacja waży tylko 0,5 MB i jest dostępna do pobrania pod poniższym przyciskiem.

playstore

Microsoft Office

Office na Androida

Microsoft długo kazał nam czekać na Office’a na tablety z systemem Android. Pod koniec 2014 roku rozpoczęły się beta testy pakietu, a na początku tego roku w Sklepie Play wprowadzono finalne wersji poszczególnych składników, a więc Worda, PowerPointa i Excela. Oczywiście, Office na tablety z Androidem nie oferuje tak wielu funkcji, które znajdziemy w pakiecie dla komputerów z Windows i OS X. Mimo to w podróży lub miejscu, gdzie nie mamy dostępu do komputera sprawdzi się idealnie. Dostęp do większości funkcji, w tym z zakresu edycji otrzymujemy za darmo. Dotyczy to pakietu Office użytkowanego na urządzeniach z ekranami o przekątnej nieprzekraczającej 10,1 cala. W przypadku większych urządzeń musimy już nabyć subskrypcję w ousłudze Office 365. Poszczególne składniki można pobrać z katalogu aplikacji Microsoftu w Sklepie Play.

playstore

Zdjęcia Google

Screenshot_2015-07-23-16-19-20-560x420_framed

Google zapowiedziało zupełnie nową usługę – Zdjęcia w maju tego roku na konferencji I/O 2015. Po czasie aplikacja trafiła na urządzenia z Androidem i trzeba przyznać, że firma z Mountain View odwaliła kawał świetnej roboty. Zdjęcia Google to przede wszystkim aplikacja mająca ułatwić katalogowanie zdjęć i ich przechowywanie. Na tym jednak nie kończą się możliwości aplikacji, bo program oferuje znacznie więcej. Z użyciem Zdjęć możemy także edytować fotografie (choć w dosyć podstawowym zakresie), tworzyć kolaże ze zdjęć, co pozwoli nam na nowo cieszyć się starymi fotografiami, udostępniać w prosty sposób albumy innym czy korzystać z prostego mechanizmu wyszukiwania. Zdjęcia Google są cyklicznie uaktualniane o nowe funkcje, co zapewne wiecie, jeśli śledzicie na bieżąco aktualności w naszym serwisie. Aplikacja również dostępna jest za darmo. Do pobrania pod poniższym przyciskiem.

playstore

Office Lens

Screenshot_2016-01-03-10-57-06_framed

Microsoft w tym roku wprowadził na urządzenia z Androidem wiele własnych aplikacji. Poza wspomnianym pakietem Office, w Sklepie Play wiosną pojawiło się także Office Lens. Aplikacja umożliwia przycinanie i retuszowanie obrazów tablic i dokumentów oraz zwiększa ich czytelność. W rzeczywistości działa jak kieszonkowy, podręczny skaner, który w wielu sytuacjach jest wręcz nieocenionym pomocnikiem. Office Lens pozwala konwertować obrazy na pliki PDF lub pliki pakietu Office. Istnieje także możliwość zapisywania w chmurze OneDrive. Możliwości jest naprawdę wiele. Narzędzie pozwoli m.in. na usuwanie odbłysków i cieni lub nasycanie kolorów. Warto także wspomnieć o trybie wizytówki, który umożliwia wyodrębnianie informacji o kontakcie oraz zapisywanie je w książce adresowej oraz w aplikacji OneNote. Office Lens jest bezpłatną aplikacją i na bieżąco aktualizowaną.

playstore

Snapseed 2.x

unnamed_framed (1)

Snapseed nie jest zupełnie nową aplikacją, która zadebiutowała w 2015 roku. Niemniej, w zeszłym roku Microsoft wprowadził odświeżoną wersję z numerem 2.0. Dzięki temu najlepsze darmowe narzędzie do edycji zdjęć stało się jeszcze lepsze. Snapseed jest przepotężnym narzędziem do obróbki fotografii. Program umożliwia m.in. dostosowywanie bogactwa kolorów, przekształcanie obrazu, kadrowanie, obracanie, stosowanie pędzla, naprawianie, jak usuwanie pyłków, stosowanie filtrów i wiele, wiele więcej. Warto dodać, że Google nie zapomniało o tej aplikacji po wprowadzeniu wersji z numerem 2.0 i teraz cyklicznie uaktualnia Snapseed wprowadzając kolejne nowe funkcje. Ostatnie wydanie doczekało się m.in. udoskonaleń obejmujących obsługę zdjęć w formacie RAW oraz usprawnienia obejmujące stosowanie stylów. Snapseed pobierzecie za darmo klikając na poniższy przycisk.

playstore

 

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij