Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia Z5 ma dostać Androida 6.0 Marshmallow w styczniu

Jeśli wierzyć plotkom, to już w przyszłym miesiącu Sony uruchomi proces aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow dla Xperii Z5, a potem dla starszych modeli.

Jeśli wierzyć plotkom, to już w przyszłym miesiącu Sony uruchomi proces aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow dla Xperii Z5, a potem dla starszych modeli.

Ricciolo przekazał na Twitterze, że Sony już przygotowało uaktualnienie do Androida 6.0 Marshmallow dla Xperii Z5. Firmware został już dostarczony w celu testów, ale proces aktualizacji dla wszystkich ma ruszyć dopiero w styczniu 2016 roku. Po tym, jak Androida 6.0 dostaną Xperie Z, Sony rozpocznie aktualizowanie starszych urządzeń, a ich lista jest całkiem pokaźna.

Wraz z Androidem 6.0 Marshmallow Xperie Z5 dostaną udoskonalony tryb Stamina. W ten sposób wydłuży się czas pracy na baterii, gdyż część procesów w tle będzie wyłączanych. Na wyłączonym ekranie aplikacje nie będą się synchronizować, ale podstawowe powiadomienia nadal będą dostarczane (SMS, nowe połączenia, etc.).

Jest to o tyle ciekawe, że obecny tryb Stamina potrafi wydłużyć czas pracy na baterii nawet o 400%. Tym bardziej ciekawie zapowiada się jego poprawiona wersja.

źródło: phonearena

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij