Udostępnij
Tweetnij

Android w październiku. Marshmallow pierwszy raz na liście

Google opublikowało kolejne statystyki poszczególnych wersji Androida na rynku. Na liście w końcu znajdziemy Androida Marshmallow.

Marshmallow

Google opublikowało kolejne statystyki poszczególnych wersji Androida na rynku. Na liście w końcu znajdziemy Androida Marshmallow.

Google opublikowało w końcu nowe statystyki odnoszące się do udziałów poszczególnych wersji Androida. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że Marshmallow nie został jeszcze w statystykach uwzględniony, jednak niedługo może się pojawił. I tak się stało z październikowym zestawieniem, gdzie pianka wylądowała z wynikiem 0,3%. W zeszłym miesiącu nie uwzględniono Marshmallow ze względu na znikomy udział w rynku (poniżej 0,1%).

Android w październiku

1,1% użytkowników stracił w zeszłym miesiącu Android KitKat (z 38,9 na 37,8%), jednak nadal jest on najpopularniejszym wśród androidowych systemów. Straciły również Ice Cream Sandwich (-0,1%) oraz Jelly Bean (-1,2%). Statystyki pokazują, że użytkownicy Androida najchętniej w tym miesiącu przesiadali się na Lollipop. Lizak zaliczył wzrost popularności o 2,2%. Aktualnie na swoich urządzeniach ma je 10,1% użytkowników. Bez zmian jest sytuacja Androida Froyo (0,2%) oraz Gingerbread (3,8%).

Popularność Lollipop można tłumaczyć tym, że spora liczba sprzedawanych teraz smartfonów zostaje wpuszczona na rynek z taką wersją systemu. Niedługo jednak sytuacja lizaka może się zmienić na korzyść Marshmallow. Wybrane smartfony już mogą być zaktualizowane do nowej wersji systemu. Poza tym coraz więcej urządzeń z pianką pojawia się na rynku.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij