Udostępnij
Tweetnij

Android w sierpniu. Lollipop już na 21% urządzeń

Ponoć lepiej późno niż wcale. W myśl tej zasady Google opublikowało najnowsze statystyki poszczególnych wersji Androida na rynku. W lipcu Lollipop zdołał przejąć 18,1% urządzeń. Jak sytuacja wyglądała w sierpniu?

Android w sierpniu

Ponoć lepiej późno niż wcale. W myśl tej zasady Google opublikowało najnowsze statystyki poszczególnych wersji Androida na rynku. W lipcu Lollipop zdołał przejąć 18,1% urządzeń. Jak sytuacja miała się w sierpniu?

Google opublikowało w końcu nowe statystyki odnoszące się do udziałów poszczególnych wersji Androida. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że lizak zadomowił się już na 18,1% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem. W tym miesiącu Lollipop poprawił swój wynik o dodatkowe 2,9%. Warto wspomnieć, że najwięcej zyskała najnowsza wersja lizaka – 5.1. System ten poprawił swój wynik z poprzedniego miesiąca o 2,5%. KitKat stracił niewiele, bo jedynie 0,1% udziałów, ale nadal jest najpopularniejszym systemem Google.

Lollipop najwięcej uzyskał względem Jelly Bean, który w lipcu stanowił 33,6 % udziałów, w sierpniu żelek miał natomiast 31,8%. Straciły również Ice Cream Sandwitch (z 4,1% na 3,7%), a także Gingerbread (z 4,6% na 4,1%) oraz Froyo (z 0,3% na 0,2%).

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij