Udostępnij
Tweetnij

OnePlus One eksplodował w wyniku ładowania

Jeden z właścicieli OnePlus One opublikował w sieci zdjęcia swojego zniszczonego smartfona. Według niego, urządzenie eksplodowało w trakcie ładowania. OnePlus odmawia jednak wymiany nienadającego się do dalszego użytku telefonu na nowy.

11947714_10153828045378455_8588599494718319617_o
Jeden z właścicieli OnePlus One opublikował w sieci zdjęcia swojego zniszczonego smartfona. Według niego, urządzenie eksplodowało w trakcie ładowania. OnePlus odmawia jednak wymiany nienadającego się do dalszego użytku telefonu na nowy.

Do zdarzenia doszło w piątek w Indiach. Właściciel smartfona, Ankur Dugar, twierdzi, że podłączył go do ładowarki i o 2.00 w nocy zasnął. Około 9.00 obudził go swąd spalenizny. Jego źródłem okazał się feralny OnePlus One. Większość zniszczeń powstała w obrębie baterii, co zdaje się potwierdzać wersję Dugara.

Hindus naturalnie zwrócił się do OnePlus chcąc wymienić urządzenie na nowe. Po skontaktowaniu się z pracownikami firmy przez telefon udał się do centrum obsługi, gdzie… odmówiono mu wydania nowego smartfona. Oficjalnego powodu tej decyzji nie znamy.

Zanim jednak rozlegną się głosy oburzenia skierowane na OnePlus, warto przypomnieć historię z czerwca 2012 roku, kiedy to pewien właściciel Samsunga Galaxy S III zareklamował swój smartfon twierdząc, że urządzenie eksplodowało podczas ładowania w samochodzie. Samsung poddał telefon wnikliwym badaniom, w wyniku których ujawniono, że najpierw rzekomo spalony Galaxy S III został zalany wodą, a następnie jego właściciel próbował go wysuszyć… w mikrofali.

Próby oszustw z pewnością się zdarzają, ale czy przypadek Ankura Dugara również można zakwalifikować do tej grupy? Tego na razie nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Z całej tej sprawy warto jednak wyciągnąć cenną lekcję: gdy idziemy spać, lepiej nie zostawiać ładowanego smartfona na łóżku – dodatkowe środki ostrożności, zwłaszcza tak błahe, jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

11882310_10153828046533455_4867797005988476039_o

Źródło: Gadgetraid, Phonearena

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij