Udostępnij
Tweetnij

Google i Samsung łatają groźną lukę w Stagefright w Androidzie

Google nie pozostało obojętne na lukę Stagefright w Androidzie i uruchomiło proces aktualizacji dla Nexusa 5 i Nexusa 6 do oprogramowania oznaczonego jako LMY48I, gdzie problem rozwiązano. Samsung również udostępnił patch na wybrane urządzenia.

Bad Android

Google nie pozostało obojętne na luki w bibliotece Stagefright w Androidzie i uruchomiło proces aktualizacji dla Nexusa 5 oraz Nexusa 6 do oprogramowania oznaczonego jako LMY48I, gdzie problem rozwiązano. Samsung również udostępnił patch na wybrane urządzenia.

Proces aktualizacji rozpoczął się od urządzeń dla operatora Sprint. Najpierw oprogramowanie oznaczone jako LMY48I otrzymały Nexus 5 i Nexus 6, a następnie wybrane urządzenia Samsunga. Które? Następujące smartfony:

Google jeszcze nie udostępniło obrazów z firmware LMY48I. Dlatego też w Polsce na razie nie ma jeszcze możliwości wgrania systemu, gdzie załatano groźną lukę. Zapewne nastąpi to wkrótce, a później aktualizacja powinna zostać udostępniona w trybie OTA. Jest mało prawdopodobne, że w Androidzie Lollipop LMY48I rozwiązano także inne problemy.

Gwoli przypomnienia, Stagefright biblioteką, gdzie zlokalizowano groźne luki, na które podatnych jest około 950 mln urządzeń z Androidem. Błąd dotyczy Androida w wersji 2.2 i nowszych. Okazuje się, że urządzenie z systemem Android można zhackować z użyciem zwykłej wiadomości MMS. Więcej na temat luk w Stagefright przeczytacie tutaj.

źródło: Android Authority

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij