Udostępnij
Tweetnij

Google sugeruje, żebyśmy zaczęli korzystać z wyszukiwania głosowego

W mobilnych wersjach przeglądarki Google u niektórych użytkowników pojawił się baner przypominający o możliwości skorzystania z wyszukiwania głosowego.

Google - wyszukiwanie głosowe

W mobilnych wersjach aplikacji Google u niektórych użytkowników pojawił się baner przypominający o możliwości skorzystania z wyszukiwania głosowego.

Wiedzieliście o tym, że mobilna wersja aplikacji Google pozwala na wyszukiwanie głosowe? To świetnie. Najwyraźniej jednak niezbyt wielu użytkowników korzysta z tej funkcji, bowiem Google postanowiło przypomnieć użytkownikom Androida, że mają taką możliwość.

Zaraz pod miejscem na wpisywaną frazę pojawił się nowy baner informujący o możliwości wyszukiwania głosowego w aplikacji. Tak, jak to widać na załączonym obrazku. Napis mówi o tym, że użytkownik może sprawdzić funkcję wyszukiwania głosowego z pomocą swojego mikrofonu. Strzałka skierowana jest na ikonę mikrofonu. Jeśli zatem zapomnieliście o tym, że jest taka możliwość, Google sugeruje, żebyście zaczęli z tej opcji korzystać.

playstore

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij