Udostępnij
Tweetnij

Firefox 40.0 beta na Androida do pobrania. Co nowego?

firefox-android-tablet

Wczoraj Mozilla udostępniła stabilne wydanie Firefoksa na Androida z numerem 39.0 oraz wersję beta z numerem o oczko większym. Na szczególną uwagę zasługują udoskonalenia w tej drugiej wersji przeglądarki.

Firefox 39.0 na Androida doczekał się pomniejszych udoskonaleń. Znacznie ciekawiej prezentuje się lisek z numerem 40.0, który właśnie trafił do kanału beta. W tym wydaniu przeglądarki warto wspomnieć o:

  • dodano wsparcie dla interfejsu Android Presentation API;
  • dodano nowy mechanizm chroniący przed pobieraniem niechcianego oprogramowania z sieci web;
  • udoskonalono obsługę animacji CSS;
  • obrazki w formacie JPEG w trakcie skalowania zużywają mniej pamięci;
  • dodano wsparcie dla odcieni skóry dla emoji zgodne z Unicode 8.0;
  • z myślą o obsłudze HTML5 zaimplementowano AudioBufferSourceNode.detune.

Stabilne wydanie Firefoksa pobierzecie tutaj, a wariant beta przeglądarki klikając na poniższy przycisk. Pamiętajcie, że Firefox 40.0 dostępny jest obecnie w poglądowej wersji beta i nie wszystko musi tu działać jak należy.

playstore

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij