Udostępnij
Tweetnij

Chrome TouchBot. Robot, którym Google testuje lagi w Androidzie (wideo)

Jeden z Googlerów – François Beaufort pochwalił się robotem Chrome TouchBot, którego firma z Mountain View używa m.in. do testowania lagów w systemie Android.

Chrome TouchBot

Jeden z Googlerów – François Beaufort pochwalił się robotem Chrome TouchBot, którego firma z Mountain View używa m.in. do testowania lagów w systemie Android.

Chrome TouchBot jest maszyną, którą stworzyła fińska firma OptoFidelity. Poniżej możecie obejrzeć ten gadżet w akcji. Jak nietrudno zauważyć, jego działanie polega na wielokrotnym dotykaniu ekranu dotykowego smartfonów czy tabletów. Po co? W celu wyłapania słabych punktów, które mogą powodować tak zwane lagi. Co ciekawe, Chrome TouchBot jest w stanie wykrywać problemy zarówno natury programowej, jak i sprzętowej.


Zastosowanie robota być może pozytywnie wpłynie na Androida M, który obecnie znajduje się w fazie testów. Kto wie, a może dzięki Chrome TouchBot rzeczywiście otrzymamy system, który nie będzie lagował? O tym przekonamy się z czasem. Warto dodać, że robot wykorzystywany jest także do badania urządzeń z systemem Chrome OS.

źródło: google+

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij