Udostępnij
Tweetnij

Remix OS 1.5 – premiera już latem. Znamy nowości (wideo)

Remix OS jest systemem, który debiutował wraz z tabletem Jide Ultra Remix. Już latem tego roku zostanie udostępniona nowa wersja systemu z numerem 1.5 i wiemy, czego się spodziewać.

Remix OS jest w rzeczywistości nakładką na Androida, ale jedną z ciekawszych. Wspomniana nakładka upodabnia oprogramowanie do Windows i poza elementami wizualnymi otrzymujemy również dostęp do funkcji, których nie ma w samym Androidzie (na przykład multi-window).

Już wkrótce, latem tego roku, zostanie udostępniony Remix OS 1.5, który będzie bazował na Androidzie 5.0 Lollipop (zamiast na KitKacie jak obecnie). Nowy system wprowadzi całkiem sporo udoskonaleń i warto tu wymienić:

  • możliwość przypinania aplikacji, aby zapobiegać ich minimalizowaniu;
  • podgląd dla filmów, zdjęć i dokumentów;
  • sposobność robienia zrzutów ekranowych tylko z części ekranu (na przykład wybranego okna aplikacji);
  • możliwość uruchamiania aplikacji dla telefonów w trybie pełnoekranowym (poprzez lewy klik na pasku zadań);
  • nową aplikację Notatki Remix;
  • nową aplikację Tips, która pozwoli nam zapoznać się z Remix OS;
  • wskaźnik baterii, status VPN i więcej elementów, które pojawią się na pasku.

Jide obecnie testuje chińską wersję Remix OS 1.5, po którą zapewne sięgnie część tamtejszych producentów, ale niedługo system zostanie udostępniony także w innych lokalizacjach.

źródło: liliputing

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij