Udostępnij
Tweetnij

Google wydaje oficjalne oświadczenie w sprawie groźnej luki w Androidzie

O groźnej luce w Androidzie 4.3 i starszych wersjach systemu, wspominaliśmy wam kilkanaście dni temu. Google wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie i… niestety nie zamierza jej załatać. Co więc mogą zrobić użytkownicy systemu?

Bad Android

O groźnej luce w Androidzie 4.3 i starszych wersjach systemu, wspominaliśmy wam kilkanaście dni temu. Google wydało w tej sprawie oficjalne oświadczenie i… niestety nie zamierza jej załatać. Co więc mogą zrobić użytkownicy systemu?

Zgadza się. Google nie zamierza załatać dziury w WebView w Androidzie 4.3 i starszych wersjach systemu. Producenci OEM zostali poinformowani o tym fakcie, a co mogą zrobić zwykli użytkownicy? Najlepiej nie korzystać z wbudowanej w Androida przeglądarki i zamiast tego korzystać z innej. Chrome, Firefoksa, Opery czy jeszcze innej. Przeglądarki z własnymi silnikami do renderowania stron po prostu nie są podatne na lukę.

Ponadto można dezaktywować wbudowaną w Androida przeglądarkę i korzystać z modułu WebView tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba i mamy pewność, że uruchamiana zawartość jest bezpieczna i pochodzi z zaufanych źródeł.

Gwoli przypomnienia, luka zidentyfikowana w Androidzie 4.3 dotyczy WebView, czyli jednego z podstawowych komponentów z Androida używanych do renderowania stron internetowych. Dziura pozwala na wykorzystanie eksploitów. W KitKacie starszy WebView został zastąpiony przez nowy element oparty na Chromium, który nie jest podatny na znalezioną lukę. Szacuje się, że na świecie jest ponad 900 mln urządzeń z Androidem, które są potencjalnie podatne na zagrożenie.

źródło: Android Police

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij