Udostępnij
Tweetnij

iPhone 6 coraz popularniejszy w Korei, a sprzedaż Galaxy spada

Z informacji przekazanych przez Counterpoint wynika, że Apple znacząco umocniło własny udział na rynku smartfonów w Korei. Natomiast Samsung traci na własnym podwórku i sprzedaż Galaxy leci w dół.

iPhone-6-ladscape-home-screen-sideway

Z informacji przekazanych przez Counterpoint wynika, że Apple znacząco umocniło własny udział na rynku smartfonów w Korei. Natomiast Samsung traci na własnym podwórku i sprzedaż Galaxy leci w dół.

The Wall Street Journal informuje, że Apple miało bardzo dobry zeszły kwartał i znacząco umocniło swój udział na rynku smartfonów w Korei Południowej. iPhone’y stanowiły aż 33% wszystkich sprzedanych w zeszłym kwartale smartfonów. Tym samym udział Apple zwiększył się z 15% do 33% i firma z Cupertino może pochwalić się drugim miejscem w tym państwie. Liderem koreańskiego rynku pozostaje oczywiście Samsung, ale firma traci. Udział Galaxy spadł z 60% do 46%. Trzecie miejsce należy do LG (z udziałem na poziomie 14%). Warto dodać, że Apple jest pierwszym w historii tego państwa zagranicznym producentem smartfonów, który w Korei przekroczył barierę 20%.

Apple zyskuje także na rynku japońskim. Jeszcze niedawno firma z Cupertino miała tam udział na poziomie około 20%, a obecnie jest to ponad 50%! Oficjalne wyniki sprzedaży Apple poznamy już 27 stycznia. Analitycy prognozują, że czwartym kwartale firma sprzedała 60-70 mln iPhone’ów.

źródło: WSJ

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij