Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Office Preview na tablety z Androidem dostępny bez zaproszenia

Microsoft rozpoczął beta testy pakietu biurowego Office Preview na tablety z Androidem już w listopadzie zeszłego roku. Niemniej, aplikacje wymagały dołączenia do specjalnej grupy w Google+. Teraz wymóg tez zniesiono i aplikacje Word Preview, Excel Preview oraz PowerPoint Preview można pobrać na tablety z Androidem bez zaproszenia. Bezpośrednio z poziomu sklepu Google Play!

Office Preview

Microsoft rozpoczął beta testy pakietu biurowego Office Preview na tablety z Androidem już w listopadzie zeszłego roku. Niemniej, aplikacje wymagały dołączenia do specjalnej grupy w Google+. Teraz wymóg tez zniesiono i aplikacje Word Preview, Excel Preview oraz PowerPoint Preview można pobrać na tablety z Androidem bez zaproszenia. Bezpośrednio z poziomu sklepu Google Play!

Przeczytaj koniecznie >> Kupiłeś Office 365 na iPadzie? Microsoft może zwrócić ci pieniądze

Wraz z objęciem stanowiska CEO przez Satyę Nadellę w Microsofcie wiele się zmieniło. Gigant z Redmond niespełna rok temu (w marcu 2014 roku) udostępnił długo wyczekiwany pakiet Office na iPada. Ten został pobrany ze sklepu App Store ponad 45 milionów razy. Później, w listopadzie zeszłego roku, Microsoft udostępnił swój pakiet biurowy za darmo. To oznaczało możliwość edytowania dokumentów bez konieczności logowania się z wykorzystaniem konta w usłudze Office 365. Wtedy też gigant z Redmond poinformował o rozpoczęciu beta testów pakietu na tablety z Androidem.

Do tej pory chęć testowania Office Preview na tabletach z Androidem wiązała się jednak z koniecznością przystąpienia do specjalnej grupy w Google+. Dopiero po zaakceptowaniu naszego uczestnictwa można było rozpocząć pracę z pakietem. Tymczasem Microsoft postanowił to zmienić i wczoraj udostępnił składniki pakietu w Google Play, skąd można je pobrać za darmo. Bez wcześniej wymaganego zaproszenia.

Poszczególne aplikacje pakietu Office Preview na tablety z Androidem możecie pobrać klikając na poniższe łącza:

Nie można tego jednak zrobić na dowolnych tabletach z Androidem. Po pierwsze musi to być urządzenie wyposażone w minimum 7-calowy ekran. Następnie obsługiwane są tylko urządzenia z procesorami opartymi na architekturze ARM i z 1 GB pamięci RAM lub więcej. Ponadto wymaganą wersję systemu jest Android 4.4.x KitKat. Warto jednak dodać, że na tabletach z Androidem 5.0 Lollipop Office Preview także działa. Ponadto w celu edytowania dokumentów musimy zalogować się z wykorzystaniem konta Microsoft. W przeciwnym wypadku będziemy mogli tylko uruchamiać podgląd plików.

W aplikacjach Office Preview możemy uruchamiać pliki przechowywane w usługach OneDrive, Dropbox lub OneDrive dla Firm oraz z programu SharePoint Online.

Składniki są dostępne za darmo, ale warto pamiętać, że bezpośrednio z aplikacji możemy zakupić jeden z wariantów usługi Office 365, która pozwoli nam uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, które są zablokowane w przypadku darmowej edycji.

Pamiętajmy również, że Office Preview nie jest finalną odsłoną pakietu, a wersją beta. To oznacza, że ciągle znajduje się w fazie testów i może zawierać liczne błędy. Tak więc musimy liczyć się z ewentualnymi problemami, które mogą nas spotkać w trakcie pracy z aplikacjami. W tym także te najgorsze, jak nagłe zamknięcie aplikacji i utrata efektów pracy z pakietem.

Na chwilę obecną nadal nie wiemy, kiedy Microsoft zamierza sfinalizować prace nad Office na tablety z systemem Android. Zapewne nastąpi to w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Wtedy też z nazw aplikacji zniknie dopisek w postaci „Preview”.

Źródło: Android Police

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij