Udostępnij
Tweetnij

AirDroid 3 z namiastką Continuity z iOS 8 na Androidzie już wkrótce

Kontynuacja to jedno z ciekawszych rozwiązań dostępnych na iUrządzeniach począwszy od wersji iOS z numerkiem 8. To właśnie dzięki tej funkcji użytkownicy ekosystemu Apple mogą rozpoczynać jedne zadania na iPhone’ach lub iPadach i następnie kontynuować je na komputerach Mac lub odwrotnie. Co natomiast z urządzeniami mobilnymi z systemem Android? Już wkrótce, za sprawą AirDroid 3, na systemie Google również będzie to poniekąd możliwe!

Kontynuacja to jedno z ciekawszych rozwiązań dostępnych na iUrządzeniach począwszy od wersji iOS z numerkiem 8. To właśnie dzięki tej funkcji użytkownicy ekosystemu Apple mogą rozpoczynać jedne zadania na iPhone’ach lub iPadach i następnie kontynuować je na komputerach Mac lub odwrotnie. Co natomiast z urządzeniami mobilnymi z systemem Android? Już wkrótce, za sprawą AirDroid 3, na systemie Google również będzie to poniekąd możliwe!

Nie ukrywajmy, ale wraz z iOS 8 oraz OS X Yosemite Apple rzeczywiście oddało użytkownikom własnych systemów operacyjnych bardzo spójny ecosystem. Wystarczy tu tylko wspomnieć o funkcjach z zakresu Kontynuacji czy Handoff, o których więcej przeczytacie w naszym cyklu artykułów „Sekrety iOS 8„.

Co natomiast mają zrobić użytkownicy Androida, którzy choć po części chcą posmakować podobnych rozwiązań? Okazuje się, że istnieje wyjście z tej sytuacji i jest to nadchodzący AirDroid 3 od SAND STUDIO. Nowe rozwiązania i planowane funkcje zostały zdradzone serwisowi BGR. Czego więc możemy się spodziewać? Z informacji przekazanych przez źródło tej informacji wynika, że desktopowy klient (dla komputerów z OS X i Windows) AirDroid 3 ma zawierać następujące rozwiązania:

  • Pliki – możliwość przesyłania plików z urządzeń z Androidem do komputera i odwrotnie. Oczywiście, drogą bezprzewodową, jak ma to miejsce w przypadku funkcji AirDrop, gdzie wykorzystywane są połączenia poprzez Bluetooth;
  • SMS – otrzymamy możliwość odbierania i wysyłania zwykłych wiadomości tekstowych SMS na komputerze. W przypadku ekosystemu Apple rozwiązanie to pojawiło się wraz z iOS 8.1 udostępnionym w zeszłym miesiącu i wymaga ponad komputera z OS X Yosemite;
  • Powiadomienia – notyfikacje, które otrzymujemy na urządzeniach z Androidem, mają być dostarczane (w czasie rzeczywistym) również na komputerach. Będą one wyświetlane w specjalnym okienku;
  • Połączenia – przychodzące na telefon połączenia będziemy mogli odbierać na komputerze. Będziemy mogli je również odrzucać, a przy okazji zaplanować wysyłanie wiadomości tekstowej do rozmówcy w momencie odrzucenia połączenia;
  • Kontakty – z poziomu komputera będziemy mogli zarządzać naszą listą kontaktów na telefonie. Dokładne detale nie są jednak znane;
  • Bezpieczne połączenia – AirDroid 3 ma oferować szyfrowane połączenia pomiędzy komputerem a urządzeniem z systemem Android. Dzięki temu połączenia będą zabezpieczone (za pomocą E2EE) tak, aby nikt nie mógł przechwycić danych;
  • Air Mirror – jedna z ciekawszych nowości w AirDroid 3. Dzięki tej funkcji będziemy mogli bezpośrednio na komputerze (z wykorzystaniem myszy) kontrolować aplikacje na tablecie lub smartfonie. Sprytne, prawda?

Poniżej możecie zobaczyć kilka ze zrzutów ekranowych opublikowanych przez serwis BGR (więcej z nich zobaczycie udając się do źródła tej informacji).

[nggallery id=287]

Zapowiada się ciekawie, zgadza się? Niemniej, na opisywane w tym artykule nowości trochę sobie jeszcze poczekamy. BGR informuje, że SAND STUDIO zamierza udostępnić AirDroid 3 w okolicy końca tego miesiąca lin na początku grudnia tego roku. Tak więc w zasadzie to tylko kwestia kilku tygodni. Tymczasem możecie kliknąć na poniższy przycisk, który przeniesie was do Google Play store z AirDroid 2. Potem pozostanie wam już tylko czekać na nową wersję programu.

playstore

Znasz te triki na tablety z Androidem?

źródło: BGR

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij