Udostępnij
Tweetnij

Android TV zobaczymy już na Google I/O?

Jeśli wierzyć plotkom, to jeszcze w tym miesiącu, w trakcie Google I/O, zostanie zapowiedziany Android TV, o którym plotki krążą po sieci od kilku tygodni.

Android TV

Jeśli wierzyć plotkom, to jeszcze w tym miesiącu, w trakcie Google I/O, zostanie zapowiedziany Android TV, o którym plotki krążą po sieci od kilku tygodni.

Przeczytaj koniecznie >> Nie będzie Nexusa 6. Przyszłością urządzeń z systemem Google jest Android Silver?

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Na temat Android TV szerzej wspominaliśmy wam na początku kwietnia tego roku. Natomiast teraz dowiadujemy się, że firma z Mountain View może oficjalnie zapowiedzieć to rozwiązanie już w trakcie konferencji Google I/O, która odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Wtedy też powinniśmy poznać listę partnerów sprzętowych dla Android TV.

Czym ma różnić się Android TV od Google TV? Przede wszystkim interfejsem „Pano”, który ma bazować na kartach. Funkcjonalność będzie jednak bardzo podobna, a więc zostanie zapewniona integracja z usługami Google Play, a oprogramowanie pozwoli uruchamiać również dedykowane aplikacje (YouTube, Netflix itd.). Inna będzie również forma dystrybucji. Google TV było dostępne dla partnerów, którzy sami przygotowywali telewizory z tym systemem. W przypadku Android TV Google będzie partnerem dla producentów.

Wiemy również, że firma z Mountain View przygotowuje własne urządzenie typu set-top box, a więc bardzo możliwe, że w ofercie Google pojawi się urządzenie jak Apple TV. Detale powinniśmy poznać już w trakcie Google I/O, które odbędzie się pod koniec czerwca.

źródło: gigaom, fot.: the verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij