Udostępnij
Tweetnij

Google Play Services 4.4 do pobrania. Co nowego?

Google udostępniło kolejną wersję Play Services – z numerkiem 4.4, w której szczególny nacisk położono na udoskonalenia związane z API dla deweloperów.

Google Play Services

Google udostępniło kolejną wersję Play Services – z numerkiem 4.4, w której szczególny nacisk położono na udoskonalenia związane z API dla deweloperów.

Przeczytaj koniecznie >> Krótki test przeglądarek internetowych na Androida

Którą z polskich marek tabletów cenisz sobie najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma z Mountain View uruchomiła proces aktualizacji do kolejnej odsłony Google Play Services – z numerkiem 4.4. W tym wydaniu przeciętny użytkownik niewiele dla siebie znajdzie, gdyż tym razem Google skupiło się na udoskonaleniach dla deweloperów. W nowej wersji usług warto wymienić następujące usprawnienia:

  • Mapy – najwięcej zmian pojawiło się w API dla Google Maps, gdzie deweloperzy mają możliwość eksponowania widoków z Google Street View we własnych aplikacjach. Wcześniej były to wyłącznie tylko zwykłe mapy i zdjęcia satelitarne. Twórcy aplikacji znajdą tutaj większość popularnych opcji, a więc możliwość obrotu o 360 stopni oraz przybliżania widoku;
  • Rozpoznawanie aktywności – w tym elemencie również pojawiła się nowa opcja, mianowicie możliwość rozróżniania biegu od zwykłego chodu. Deweloperzy chcący aplikować funkcję powinni najpierw przyjrzeć się zachowaniu akcelerometru w przypadku wykonywania obu czynności;
  • Reklamy – dodano możliwość kupowania produktów bez potrzeby odsyłania na zewnętrzną stronę lub do innej aplikacji;
  • Naniesiono drobne zmiany w Google Play Games Services oraz Wallet.

Aktualizacja Google Play Services 4.4 jest już wdrażana etapami, ale można ją pobrać również bezpośrednio pod tym adresem.

Źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij