Udostępnij
Tweetnij

YouTube dla Androida zaktualizowany. Co nowego?

Kolejna usługa aktualizowana przez Google to serwis YouTube. Choć opis w sklepie Play nie mówi nic szczególnego i ogranicza się jedynie do lakonicznych stwierdzeń, iż „poprawiono błędy”, to wraz z numerkiem 5.1.1, do którego podniesiono wersję YouTube, pojawi się kilka nowości.

YouTube na Androida

playstore

Kolejna usługa aktualizowana przez Google to serwis YouTube. Choć opis w sklepie Play nie mówi nic szczególnego i ogranicza się jedynie do lakonicznych stwierdzeń, iż „poprawiono błędy”, to wraz z numerkiem 5.1.1, do którego podniesiono wersję YouTube, pojawi się kilka nowości.

Przeczytaj koniecznie >> Pierwsze kroki z Androidem – nowy cykl filmów w serwisie Tablety.pl [wideo]

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Choć oficjalna lista poprawek, którą Google umieściło w opisie aplikacji w sklepie Play, zawiera zaledwie dwa punkty, to w rzeczywistości usprawnień jest znacznie więcej. Co zatem nowego pojawi się w popularnym serwisie wideo? Oto lista zmian:

  • wprowadzono nowe notyfikacje wideo, połączone z systemem zabezpieczeń przesyłu danych z sieci do urządzenia;
  • strona główna YouTube prezentuje promowane wideo w jej centrum;
  • lista wideo otrzymała nowe menu kontekstowe, pozwalające na zarządzanie dzieleniem się i dodawaniem/usuwaniem z listy materiałów wideo, zamiast dotychczasowego „obejrzyj później”;
  • dodano możliwość czyszczenia historii przeglądania z menu rozwijającego się od góry;
  • dodano tabliczkę pojawiającą się w przypadku próby subskrypcji własnego kanału (Tak, są tacy ;) ) – „Nie można subskrybować własnych kanałów”;
  • powiązano konta YouTube z kontami Google+, a w ramach tej poprawki zmieniono zasady umieszczania komentarzy – te, pochodzące od autorów filmów i osób znajomych (z naszych kręgów) będą bardziej widoczne, dyskutować można będzie w systemie publicznym lub prywatnym, oczywiście dzięki wykorzystaniu kręgów z Google+, aż w końcu dodano więcej opcji moderowania komentarzy – od pojedynczych słów, do całych wpisów (oczywiście pod wideo, których jesteśmy właścicielami).
  • naprawiono brak paska przewijana na pełnym ekranie, występujący w niektórych urządzeniach.

Niestety, wraz z poprawkami, pojawił się pewien bug (stwierdzone osobiście). W urządzeniach z systemem Android w wersji 4.0.4 (być może innych również, choć w 4.1.2 nie występuje) mogą pojawiać się błędy z wyświetlaniem materiałów wideo. Może zatem zdarzyć się, że zamiast filmu, zobaczymy jedynie tabliczkę z napisem „Przepraszamy. Wystąpił nieoczekiwany błąd”. Google zna problem i zapewnia, że pracuje nad nim i wkrótce pojawi się stosowna łatka.

Gdybyście jakimś cudem nie posiadali aplikacji YouTube w swoim urządzeniu, wystarczy kliknąć stosowny przycisk ;)

playstore

Źródło: Google, Android Authority, informacja własna

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij