Udostępnij
Tweetnij

Chronus, znany jako cLock Widget z CyanogenModa, teraz oficjalnie w Sklepie Play

playstore

Chronus

playstore

Pogodynki lubi chyba każdy miłośnik urządzeń z Androidem. Dla wielu niedoścignionym wzorem jest ta, która znajduje się w nakładce HTC Sense. Są jednak i takie, które oferują nie mniejszą funkcjonalność, a mogą bardziej spodobać się odobom poszukującym bardziej stonowanej grafiki.

Przeczytaj koniecznie >> Pierwsze kroki z Androidem – Poradnik cz.3: aplikacje [wideo]

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

CyanogenMod cLock to widżet ekranu startowego i blokady znany już od dłuższego czasu. Umożliwia on wyświetlanie aktualnego czasu, pogody, zbliżających się (zapisanych w kalendarzu) wydarzeń, i wiele innych. Oferuje wiele opcji konfiguracyjnych. Tym razem pojawił się on jako odrębna aplikacja w sklepie Google.

Programista David van Tonder opublikował tę aplikację jako całkowicie niezależną, ale funkcjonalnie ekwiwalentną do tej, jaką możemy znaleźć w CM 10.2. Wśród ważniejszych cech należy wymienić możliwość wyboru pomiędzy zegarem analogowym a cyfrowym, jego czcionki, wyboru ikon monochromatycznych lub kolorowych. Dostęp do panelu kalendarza możliwy jest za jednym tapnięciem, zaś użytkownik może dostosowywać wygląd za pomocą kolorów czy tekstu. A to dopiero początek. Bardzo ciekawe jest to, że aplikacja, czy raczej jej panel ustawień, integruje się z ustawieniami systemowymi. A to dopiero początek możliwości aplikacji…

Jak zapowiada Tonder, w planach jest powstanie wersji „pro”, z dodatkowymi funkcjami. Chronus jest bezpłatny, a jedyne czego potrzeba, to urządzenia pracującego pod kontrolą Androida 4.1 (Androida 4.2 aby skorzystać z pełni możliwości aplikacji). Aplikację Chronus pobierzecie klikając na odpowiedni przycisk.

playstore

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij