Udostępnij
Tweetnij

ESET Mobile Security na Androida teraz za darmo

Firma ESET udostępniał nową wersję własnego pakietu zabezpieczającego na Androida – Mobile Security, który od teraz jest dostępny za darmo.

ESET Mobile Security

playstore

Firma ESET udostępniał nową wersję własnego pakietu zabezpieczającego na Androida – Mobile Security, który od teraz jest dostępny za darmo.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Poniżej możecie przeczytać cały komunikat prasowy producenta w tej sprawie.

ESET Mobile Security to mobilna aplikacja antywirusowa, dość dobrze znana wśród posiadaczy i użytkowników urządzeń z systemami Android. Nowa wersja programu zyskała szereg nowych funkcji, a także nowy interfejs. To co szczególnie ucieszy fanów tego rozwiązania oraz osoby poszukujące ochrony dla swojego smartfona lub tabletu, to fakt, że od najnowszej udostępnionej właśnie wersji, ESET Mobile Security będzie dystrybuowana w tzw. modelu freemium. Innymi słowy nowa wersja aplikacji firmy ESET będzie dostępna za darmo z większością funkcjonalności. Dla wymagających użytkowników producent przygotował zestaw funkcji specjalnych, za dostęp do których trzeba zapłacić.

Samo rozwiązanie pozwala bezpłatnie zabezpieczyć smartfon lub tablet przed różnego typu zagrożeniami, zarówno znanymi, jak i tymi do tej pory niezidentyfikowanymi. Wszystko dzięki skanerowi antywirusowemu, który powstał w oparciu o silnik antywirusowy NOD32, znany z rozwiązań firmy ESET przeznaczonych do ochrony komputerów. W ESET Mobile Security ochrona antywirusowa działa w czasie rzeczywistym. Użytkownik może jednak w dowolnej chwili uruchomić skaner na żądanie. Rozwiązanie chroni także przed potencjalnie niechcianymi aplikacjami, czyli programami, które nie są wirusami, ale po instalacji mogą np. próbować okradać użytkowników, rozsyłając dziesiątki wiadomości SMS na numery o podwyższonej opłacie. Sama aplikacja posiada również zabezpieczenie, które uniemożliwia przypadkowe lub celowe usunięcie jej z danego urządzenia.

Wśród bezpłatnych funkcji nowej wersji ESET Mobile Security znalazło się zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanych kodów serwisowych USDD (Unstructured Supplementary Service Data). Zwykle tego typu kody służą do diagnostyki smartfonów – za ich pomocą można m.in. sprawdzić numer IMEI. Jednak odpowiednio spreparowany i ukryty na stronie internetowej lub w treści wiadomości SMS kod USSD może bez wiedzy i zgody użytkownika wydać urządzeniu polecenie np. przywrócenia ustawień fabrycznych i skasowania wszystkich przechowywanych danych. Nie płacąc ani złotówki użytkownik ESET Mobile Security może skorzystać również z funkcji lokalizacji utraconego telefonu lub tabletu. Można to zrobić korzystając albo z lokalizatora GPS, albo uruchamiając zdalnie wyjątkowo głośną syrenę alarmową. Druga z opcji może okazać się szczególnie przydatna, gdy urządzenie zaginie wśród domowych pieleszy.

Wśród płatnego pakietu funkcji premium ESET Mobile Security oddaje do dyspozycji użytkownika możliwość definiowania osób lub grup osób, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane. Możliwe jest blokowanie połączeń przychodzących z nieznanych lub ukrytych numerów, a także ustalenie godzin w jakich użytkownik nie chce otrzymywać połączeń i SMS ze wskazanych numerów. Wśród funkcji premium znalazła się także opcja „Ochrona SIM”, która aktywuje się, gdy w chronionym telefonie ktoś podmieni kartę SIM. Wtedy rozwiązanie wysyła, na określony wcześniej numer telefonu, wiadomość SMS z numerem IMEI nowej karty i numerem telefonu, jaki jest definiowany przez nową kartę SIM. Płatną funkcją ESET Mobile Security jest również opcja zdalnego usuwania danych – w razie kradzieży lub zgubienia telefonu jedną komendą SMS użytkownik może wyczyścić pamięć i usunąć dane zapisane na karcie pamięci zainstalowanej w urządzeniu.

ESET Mobile Security można bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony ESET (http://www.eset.pl/android) lub z Google Play. Użytkownicy dotychczasowej wersji rozwiązania, pragnący skorzystać z nowej edycji programu, muszą najpierw usunąć poprzednią kompilację ESET Mobile Security, a następnie zainstalować nową. Co ważne, posiadacze licencji na ESET Mobile Security mogą bezpłatnie korzystać funkcji premium, dostępnych w nowej edycji rozwiązania, do czasu wygaśnięcia zakupionej licencji.

ESET Mobile Security Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej i wspiera systemy Android 2.2. oraz nowsze. Do działania wymaga urządzenia z procesorem co najmniej 500 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

playstore

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij