Udostępnij
Tweetnij

Project M.O.J.O. – androidowa konsola do gier od MadCatz jeszcze w tym roku

To kolejny producent, który chce mieć w swoim portfolio androidową konsolę do gier. MadCatz, bo o nim tutaj mowa, prezentuje urządzenie o nazwie Project M.O.J.O., będące swego rodzaju przystawką, pozwalającą na ekranie odbiornika telewizyjnego uruchamiać gry dla Androida.

Konsola do gier MadCatz Project M.O.J.O.

To kolejny producent, który chce mieć w swoim portfolio androidową konsolę do gier. MadCatz, bo o nim tutaj mowa, prezentuje urządzenie o nazwie Project M.O.J.O., będące swego rodzaju przystawką, pozwalającą na ekranie odbiornika telewizyjnego uruchamiać gry dla Androida.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na tablet z Androidem

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mad Catz wkracza na stosunkowo zatłoczoną część rynku, ponieważ na dobre zagościło tam już kilku producentów, wśród których są m.in. firmy Ouya, GoClever czy GameStick. Prawdopodobnie najważniejszą cechą wyróżniającą Project M.O.J.O. jest to, że Mad Catz nie ma zamiaru prowadzić swojego własnego sklepu z aplikacjami. Miast tego klienci kupujący konsolę otrzymają dostęp do Google Play lub Amazon Appstore. Innymi słowy, Mad Catz planuje skupić się na tworzeniu sprzętu, a nie oprogramowania. I to właśnie może być kluczem do sukcesu. Tym bardziej, że pchanie się się w tak naprawdę zapchany rynek aplikacji i gier mija się z celem.

To wszystko oznacza również, że na omawianej konsoli będzie można grać w gry zakupione wcześniej na tablet czy smartfon. Z drugiej strony, gry i aplikacje, czy większość z nich, została zaprojektowanych do współpracy z wspomnianymi urządzeniami, zatem odtwarzanie ich na odbiorniku TV via konsola może oznaczać nie tylko problemy z skalowaniem obrazu, ale i optymalizacją ich sterowania.

Chyba właśnie z tego powodu, konsola MadCatz ma pojawić się w sprzedaży z autorskim kontrolerem C.T.R.L.R. (Bluetooth), oferującym pełne wsparcie programowe dla gier, podwójne, analogowe przyciski i d-pad. Użytkownicy będą mogli dodatkowo, dla gier obsługiwanych dotykiem, wykorzystać myszkę Mad Catz GameSmart.

Niestety nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji konsoli MadCatz. Zgodnie z danymi z portalu IGN, Project M.O.J.O. będzie wyposażony w przynajmniej 16GB przestrzeni na dane (wspomaganej przez slot kart microSD), a także moduły WiFi i Bluetooth. Nie zabraknie portów HDMI, 2 x USb i gniazda jack 3,5mm, zaś układem „zasilającym” będzie najprawdopodobniej chip NVIDIA Tegra 4.

MadCatz Project M.O.J.O. ma trafić na półki sklepowe w trzecim kwartale bieżącego roku.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij