Udostępnij
Tweetnij

Smartfon w roli wykrywania jaskry? Dzięki Viewi tak

Viewi to gogle, które pomogą użytkownikowi w monitorowaniu i wykrywaniu jaskry. Urządzenie pomaga w przeprowadzeniu prostego badania pola widzenia.

Viewi to gogle, które pomogą użytkownikowi w monitorowaniu i wykrywaniu jaskry. Urządzenie pomaga w przeprowadzeniu prostego badania pola widzenia.

Nasze smartfony służą nam przede wszystkim do połączeń telefonicznych, przeglądania internetu, czy do wysyłania wiadomości. Technologia pozwala nam wykorzystywać urządzenia mobilne również do innych celów, chociażby zdrowotnych. Można tutaj wspomnieć chociażby o mierzeniu tętna. Niedługo jednak będziemy mogli zbadać u siebie możliwość występowania jaskry.

viewi

Jak miałoby to działać? Wystarczyłoby dokupić urządzenie o nazwie Viewi. Sprzęt został stworzony przy współpracy konsultantów z Cambridge i pomaga właśnie w wykryciu wspomnianej jaskry oraz monitorowaniu tego, czy czasami nasza wada nie została pogłębiona. Do tej pory, by zbadać swój wzrok, chorujący na jaskrę musieli często odwiedzać optometrystę, zajmującego się badaniem wad wzroku. Dzięki Viewi swoje badanie mogliby zrobić w domu. Urządzenie, w wielkim skrócie, służy do badania zwanego perymetrią statyczną, czyli badaniem pola widzenia. Polega ona na tym, że użytkownik wciska przycisk, kiedy zobaczy świetlny punkt.

Viewi łączy się ze smartfonem z pomocą Bluetooth. Do kontrolowania urządzeniem wykorzystuje się specjalną aplikację mobilną. Badanie trwa około 10 minut (po 5 minut na jedno oko), a wyniki są natychmiastowe i, jak twierdzą producenci, bardzo czytelne. Sprzęt nie ma na celu zastępować tradycyjnych metod tylko kontrolować, czy faktycznie nasz wzrok nie uległ pogorszeniu. Cena urządzenia nie jest duża i będzie wynosiła 20 funtów, czyli około 100 zł.

Źródło: CambridgeConsultants

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij