Udostępnij
Tweetnij

Z The Swon oszczędzisz sporo wody

Swon to inteligentne urządzenie, które informuje użytkownika o ilości wody, którą zużył podczas kąpieli. Mierzy także temperaturę.

Swon to inteligentne urządzenie, które informuje użytkownika o ilości wody, którą zużył podczas kąpieli. Mierzy także temperaturę.

Jak często jest tak, że macie ochotę na prysznic, wchodzicie do brodzika, zamykacie kabinę, puszczacie wodę i nagle z planów nici i spędzacie pod gorącym strumieniem 15 minut? Później, oczywiście, żałujecie, że zmarnowaliście tyle wody i, tym samym, pieniędzy. Ten problem ma rozwiązać kolejne inteligentne urządzenie o nazwie Swon.

swon

Swon jest niewielkim sprzętem, który możemy podłączyć pomiędzy wężem a słuchawką prysznica. Urządzenie następnie kontroluje, ile dokładnie zużyliśmy wody podczas mycia. Mierzy również temperaturę wody, jakiej używamy podczas kąpieli. Następnie wysyła poprzez Wi-Fi lub Bluetootha wiadomość ze wspomnianymi pomiarami na nasz smartfon.

Sprzętu nie trzeba podłączać do prądu, bo, powiedzmy sobie szczerze, byłoby to nieco niebezpieczne. Jest on zasilany jest przez wymienialną baterię. Na szczęście nie trzeba jej zmieniać często. Twórcy sprzętu twierdzą, że wystarczy zrobić to raz w roku.

Swon nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży. Twórcy urządzenia planują niedługo start kampanii w serwisie Indiegogo. Jako że sprzęt służy przede wszystkim temu, by chronić środowisko i domowy budżet, nie będzie też drogi. Za urządzenie zapłacimy podczas wspomnianej kampanii około 30 dolarów.

Źródło: Facebook

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij