Udostępnij
Tweetnij

Windows 7 na smartwatchu? To możliwe (wideo)

Użytkownik serwisu YouTube podzielił się ciekawym wideo, na którym prezentuje, jak działa Windows 7 na smartwatchu z Android Wear.

Użytkownik serwisu YouTube podzielił się ciekawym wideo, na którym prezentuje, jak działa Windows 7 na smartwatchu z Android Wear.

Windows 7 na smartwatchu

Jeśli nie przypasował Wam do gustu Android Wear w Waszym smartwatchu, zawsze możecie coś w nim zmienić. Chociażby zainstalować w zegarku system Windows 7. Czy to w ogóle możliwe? Na to pytanie zna odpowiedź między innymi użytkownik serwisu YouTube, Hacking Jules, któremu udało się zainstalować wspomniany system na LG G Watch. Jest to jednak dość czasochłonne – bootowanie trwa około 3 godzin.

Jak widać na załączonym wideo, problemem może być też późniejsze korzystanie z Windowsa 7 na smartfwatchu. Na ekranie głównym wyświetlają się niewielkich rozmiarów ikony, nie wspominając o bardzo małym kursorze. Jeśli jednak macie małe paluszki i chcecie skorzystać z możliwości zainstalowania tego systemu na swoim zegarku z Android Wear, możecie to zrobić wykorzystując instrukcję Hacking Julesa, który opublikował ją pod tym adresem.

Na początek użytkownicy smartwatcha muszą mieć dostęp do ADB. Następnie muszą podłączyć do zegarek do komputera, aby dać mu prawidłowe komendy, by włączyć emulator Bochs i zainstalować potrzebne pliki z systemem Windows 7.

Oczywiście, to kolejny przykład z serii: da się, ale to nie ma sensu. Praca z Windows 7 na smartwatchu i tak nie jest możliwa, bo elementy na ekranie są zbyt małe.

Źródło: YouTube

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij