Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi rozważa sprzedaż smartfonów bez ładowarek w pakiecie

Dyrektor wykonawczy Xiaomi na swoim mikroblogu poprosił konsumentów o wyrażenie opinii w sprawie rozdzielenia sprzedaży telefonów i ładowarek. Chiński gigant rozważa taką opcję ze względów ekologicznych

Xiaomi Mi Note
Dyrektor wykonawczy Xiaomi na swoim mikroblogu poprosił konsumentów o wyrażenie opinii w sprawie rozdzielenia sprzedaży telefonów i ładowarek. Chiński gigant rozważa taką opcję ze względów ekologicznych.

Jak podkreślił Lei Jun, większość użytkowników smartfonów ma w swoim gospodarstwie domowym po kilka ładowarek, które najpewniej są nieużywane. Tym samym wzrasta liczba tzw. elektrośmieci, które stają się coraz większym problemem dla środowiska, zwłaszcza w takich państwach jak Chiny, Indie czy USA.

W związku z tym dyrektor wykonawczy Xiaomi wyszedł do konsumentów z pytaniem, czy poparliby rezygnację z dołączania ładowarek do sprzedawanych smartfonów. Jednocześnie podkreślił, że w razie potrzeby ładowarkę można byłoby zakupić oddzielnie. Xiaomi sprzedaje je w cenie 10 juanów (około 6 zł).

Część osób odniosła się do tego pomysłu przychylnie, jednak większości nie przypadł on do gustu. Przeciwnicy rozłączania ładowarek od telefonów zarzucają Xiaomi, że chęć dbania o środowisko jest jedynie przykrywką dla zmniejszenia kosztów. Konsumenci podejrzewają, że akcja i tak okazałby się nieefektywna, gdyż po jej wdrożeniu wzrosłaby sprzedaż samych ładowarek. Podniesiono także kwestię obowiązywania gwarancji na telefon w razie używania ładowarki innego dostawcy.

Jeśli zatem Lei Jun decyzję w tej sprawie podejmie sugerując się opinią konsumentów, wydaje się mało prawdopodobne, by Xiaomi zaczęło sprzedawać telefony bez ładowarek w pakiecie.

Źródło: Xiaomitoday

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij