Udostępnij
Tweetnij

PocketBook Ink Pad – nowy czytnik e-booków z 8″ ekranem

Co lepsze czytnik czy książka? Nieco ponad 30% osób zapytanych przez firmę PocketBook zadeklarowało, iż chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązanie, ale tradycyjna książka cieszy się lojalnością co siódmego respondenta.

PocketBook Ink Pad

Co lepsze czytnik czy książka? Nieco ponad 30% osób zapytanych przez firmę PocketBook zadeklarowało, iż chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązanie, ale tradycyjna książka cieszy się lojalnością co siódmego respondenta.

Jedną z zalet przemawiających na korzyść papierowych książek jest wygodny format stron. Jednak ze względu na swoją wagę część książek jest mało komfortowymi towarzyszami podróży.

„Alternatywą może być czytnik e-booków,” przekonuje wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „Oczywiście można usłyszeć zarzuty, iż wyświetla tylko część tekstu i trzeba często zmieniać na nim strony. Czy istnieje zatem rozwiązanie optymalne? Może nim być PocketBook Ink Pad – urządzenie wyposażone w wyświetlacz E Ink, którego rozmiar 8 cali jest zbliżony do standardowej wielkości książki,” mówi Zhelezniak prezentując nietypowy czytnik.

Urządzenie ma wymiary 195,5х162,8х7,3 mm i waży zaledwie 350 g – to tyle, co średniej wielkości papierowa książka. Jednak w jego wnętrzu zmieści się nie tylko kilkadziesiąt stron, ale nawet 2000 e-booków. Dodatkowe wyposażenie w postaci przedniego podświetlenia, możliwości dodawania notatek, czy korzystania z preinstalowanych słowników stanowią kolejne zalety tego rozwiązania.

Pomimo niestandardowych rozmiarów użytkownicy PocketBook Ink Pad mogą z niego swobodnie korzystać, przerzucając strony za pośrednictwem przycisku mieszczącego się w ramce okalającej ekran. Wyświetlany obraz ma rozmiar 162,4 x 121,8 mm i mieści około 220 słów na stronie w wygodnym rozmiarze 40 punktów. Rozmiar ten pozwala także na wygodnie korzystanie z klawiatury niezależnie od tego, czy kontent jest prezentowany w pionie, czy poziomie. Ponadto czytnik ma najwyższą w swojej klasie rozdzielczość 1600 x 1200 i 250 dpi. Parametry te pozwalają płynnie zmieniać wielkość wyświetlanego obrazu czy tekstu z zachowaniem oryginalnej ostrości.

Długo oczekiwane rozwiązanie, świetnie sprawdzające się podczas czytania magazynów, specjalistycznej literatury, komiksów czy pracy z grafami i tabelami, jest już dostępne w ofercie oficjalnego dystrybutora 71media. Cena urządzenia to 829 zł.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij