Udostępnij
Tweetnij

Chronos Eco – Goclever prezentuje swój pierwszy SmartWatch

Polska firma Goclever wprowadza na nasz rynek swój pierwszy inteligentny zegarek – CHRONOS ECO.

6-n

Polska firma Goclever wprowadza na nasz rynek swój pierwszy inteligentny zegarek – CHRONOS ECO.

Zegarek wyposażono w monochromatyczny wyświetlacz Sharp Memory LCD, czytelny również w pełnym słońcu. CHRONOS ECO pokazuje aktualny czas, za pomocą wibracji przekazuje powiadomienia (również aplikacji) z telefonu, a także umożliwia sprawdzenie rozmów przychodzących, SMSów i maili.

Z poziomu zegarka można również sterować odtwarzaniem muzyki, cyfrowym aparatem urządzenia. Dzięki wbudowanemu w zegarek akcelerometrowi możliwe jest śledzenie aktywności użytkownika (zliczanie pokonanego dystansu, kroków, spalonych kalorii), a także monitorowanie snu.

SmartWatch jest bardzo lekki (36 g) i mierzy zaledwie 4,5 x 3,5 x 1,1 cm. Współpracuje on z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Google Android lub Apple iOS. Stosowna bezpłatna aplikacja, pozwalająca na powiązanie zegarka z smartfonem czy tabletem, jest dostępna w Sklepie Play, zaś w AppStore pojawi się w grudniu br.

GOCLEVER CHRONOS ECO jest wodoodporny (do 5ATM, co oznacza, że można z nim bez obaw pływać – ale bez nurkowania). Został wyposażony w moduł bluetooth 4.0 i współpracuje z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 oraz iOS. Zastosowanie w nim magnetyczne złącze ładowania pozwoliło na zredukowanie gabarytów urządzenia oraz wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia gniazda. Wbudowana bateria o pojemności 110 mAh wystarcza na ok. 4 tygodnie pozostawania w stanie czuwania lub około 3 tygodni standardowego użytkowania.

Sugerowaną cenę detaliczną GOCLEVER CHRONOS ECO ustalono na 219 zł. W sprzedaży pojawi się on od 27 listopada br. W standardzie otrzymujemy 2-letnią gwarancję producenta, w tym 12 miesięcy w systemie door-to-door.

Źródło: Goclever

1-n3-n2-n5-n4-n

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij