Udostępnij
Tweetnij

Apple TV z obsługą kontrolerów do gier i Game Store?

Apple TV

W sieci pojawiły się nowe plotki związane zarówno z kolejną aktualizacją oprogramowania dla Apple TV, jak i odświeżoną wersją samej przystawki do telewizorów. Wkrótce w Apple TV pojawi się obsługa kontrolerów do gier, a w niedługim czasie firma z Cupertino prawdopodobnie wprowadzi do oferty zupełnie nowe akcesorium tego typu, które ma doczekać się wsparcia dla nowych typów multimediów. Czyżby App Store lub dedykowany sklep z grami?

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na ekranie telewizora

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Od ostatniej dużej aktualizacji sprzętu w przypadku Apple TV upłynęły już niemal dwa lata. Na początku zeszłego roku akcesorium doczekało się tylko kosmetycznych zmian wewnątrz. Niemniej, już od kilku miesięcy krążą po sieci plotki, jakoby firma z Cupertino przygotowywała się do odświeżenia Apple TV i całkiem możliwe, że nową wersję urządzenia zobaczymy już w pierwszej połowie roku.

Zacznijmy może jednak od raportu serwisu iLounge, w którym czytamy, że firma z Cupertino testuje obecnie nową wersję oprogramowania dla Apple TV, w której zaszyto wsparcie dla kontrolerów do gier! Aktualizacja ma zostać udostępniona w marcu tego roku (a więc zapewne pojawi się wraz z iOS 7.1, którego premiera również spodziewana jest w tym czasie) i pozwoli do akcesorium podłączyć drogą bezprzewodową (poprzez Bluetootha) pady. Podobnie zresztą działają klawiatury bezprzewodowe, dla których obsługę dodano w zeszłym roku. Nie wiemy dokładnie, jak będzie działać ta funkcja. Możliwe, że w podobny sposób, jak w przypadku kontrolerów MFi dla iUrządzeń. Na więcej detali przyjdzie nam jednak poczekać.

Kolejne ciekawe informacje dostarcza nam raport serwisu 9to5mac. Mark Gurman informuje, że w Cupertino przygotowywana jest nowa wersja Apple TV, której premiera ma odbyć się już w pierwszej połowie tego roku. W urządzeniu pojawi się wsparcie dla nowych typów multimediów, a więc jest całkiem możliwe, że Apple wprowadzi do akcesorium dedykowany App Store z aplikacjami lub sklep z grami.  Ponadto pod uwagę brana jest aktualizacja również w przypadku obecnej generacji Apple TV. To oznacza, że dostęp (po uaktualnieniu oprogramowania) może pojawić się także w starszych wersjach urządzenia (choć w tym przypadku będzie to zapewne tylko 3. generacja). Gurman dodaje we własnym raporcie, że nadal poszukuje nowych informacji na ten temat i ma nadzieję, że w niedługim czasie uda mu się nimi podzielić.

Detale związane ze specyfikacją techniczną nowej wersji Apple TV nie są znane, ale jest całkiem możliwe, że akcesorium doczeka się procesora Apple A7 (który znamy z iPhone’a 5S i nowych iPadów) oraz większej ilości pamięci RAM. Tym bardziej jest to prawdopodobne, gdy urządzenie ma być dedykowane także grom komputerowym.

Apple przez ostatnie miesiące znacznie przyspieszył proces rozwoju dla Apple TV. Świadczy o tym chociażby duża aktualizacja oprogramowania dla tego urządzenia (w postaci iOS 6), którą wydano we wrześniu zeszłego roku. Ponadto wiemy, że firma z Cupertino rozważała możliwość opracowywania aplikacji/kanałów przez firmy trzecie i całkiem możliwe, że coś w tym kierunku zrobiono.

Steve Jobs w jednym z wywiadów dla Waltera Isaacsona (autora jego biografii) powiedział kiedyś, że ma wielkie ambicje związane z rynkiem telewizorów. Czy nowe Apple TV będzie właśnie tym, o czym marzył nieżyjący już CEO firmy? Miejmy nadzieję, że o tym przekonamy się już za jakiś czas.

Źródło: iLounge, 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij