Samsung Galaxy S7 i S7 edge z Europy dostają kwietniowe poprawki bezpieczeństwa

Dritone, 2017-04-20 11:50
0

Samsung Galaxy S7 edge i płaski Galaxy S7 z europejskiej dystrybucji otrzymują kwietniowe poprawki bezpieczeństwa dla Androida od Google’a. Nowy firmware dla smartfonów kończy się ciągiem znaków DQD2. Samsung zaszył w tej aktualizacji 16 własnych poprawek różnych błędów, a Google załatało prawie 50 różnych luk w Androidzie.

Samsung Galaxy S7 edge XEO aktualizacja Android 7.0 Nougat OTA

Samsung rozpoczął dystrybuować kwietniowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Galaxy S7 edge i S7 z europejskiej dystrybucji, czyli dla modeli SM-G935F oraz SM-G930F. Uaktualnienie dystrybuowane jest drogą OTA. Po instalacji aktualizacji pojawia się nowy firmware kończący się ciągiem znaków DQD2, a stan aktualizacji zabezpieczeń to 1 kwietnia.

Samsung Galaxy S7 edge aktualizacja kwietniowe poprawki bezpieczeństwa

Kwietniowe poprawki bezpieczeństwa zawierają aż 49 poprawek od Google’a, które wprowadzono w systemie Android. Samsung również zaszył własne patche i łącznie rozwiązał 16 różnych problemów. Część z nich to rozwiązania problemów o wadze krytycznej.

Oczywiście, Samsung dystrybuuje własne aktualizacje etapami. To oznacza, że nie wszyscy użytkownicy smartfonów Galaxy S7 czy S7 edge otrzymają je w tym samym czasie. Może upłynąć trochę czasu, aż nowe aktualizacje pojawią się w Polsce. Tym bardziej, że producent ostatnimi czasy nieco zaniedbał sprawę i smartfony z polskiej dystrybucji nie otrzymały uaktualnień z marcowymi poprawkami bezpieczeństwa. Na razie nie wiemy nic na temat ewentualnej aktualizacji do systemu Android 7.1.2 Nougat. Ta jednak zapewne najpierw trafi na pokład Samsungów Galaxy S8 i S8+, a dopiero potem do starszych modeli.

źródło: GalaxyClub

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni funkcję redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Samsung · Smartfony · · · · · · · ·