Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition – co warto wiedzieć o tej wersji Xiaomi Mi 6?

Dritone, 2017-04-19 15:34
1

Za nami premiera Xiaomi Mi 6. Jak dobrze wiemy, Chińczycy zaprezentowali także specjalną wersję telefonu w ceramicznej obudowie. To Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition, który wygląda naprawdę dobrze. Ceramiczna obudowa to jednak nie wszystko, co różni go od szklanych wersji Mi6. Są jeszcze pewne dodatkowe szczegóły.

Xiaomi Mi 6 został zaprezentowany dziś w stolicy Chin, czyli w Pekinie. Smartfon będzie dostępny do zamówienia od 28 kwietnia. Oczywiście, początkowo na terenie Państwa Środka, gdzie będzie go można zakupić w cenie od 2499 juanów (w zależności od wersji), czyli około 1450 złotych. Chińczycy pokazali dziś także specjalną wersję flagowca, czyli Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition (czy też po prostu Ceramic).

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition, jak nietrudno się domyślić, jest smartfonem zamkniętym w ceramicznej obudowie. Pozostałe warianty Mi6 zamknięto w obudowie wykonanej ze szkła i ramki ze stali nierdzewnej. Ceramiczny Mi6 będzie dostępny tylko w czarnym kolorze obudowy i jego cenę ustalono na kwotę 2999 juanów (około 1740 złotych).

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition wyróżnia się także zdobieniami z prawdziwego złota. Tak, podobną obudowę miał droższy Mi Mix z bezramkowym ekranem i 6 GB pamięci RAM. Tam również pierścień w około oczka aparatu i skanera linii papilarnych pokryto złotem. W przypadku specjalnej wersji Mi6 18-karatowym złotem pokryto jedynie pierścienie obu obiektywów z tyłu obudowy. Zastosowano też złotą czcionkę dla napisów na tylnej stronie obudowy. Producent chwali się, że obudowa ta zapewnia twardość, a co za tym idzie, także odporność na zarysowania aż na ósmym stopniu w skali Mohsa. Szkło zazwyczaj rysuje się na około szóstym stopniu tej skali, a więc potencjalnie ten model będzie bardziej odporny na zadrapania i tego typu zniszczenia. Urządzenie jest też nieco cięższe od szklanego Mi6. Waży dokładnie 182 gramy (vs 168 gramów).

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition będzie dostępny tez tylko w wersji z 128 GB pamięci flash na dane. Podobnie było w przypadku droższego Xiaomi Mi Miksa. Producent nie planuje wprowadzić do oferty ceramicznego Mi6 z 64 GB pamięci flash na dane. Proces powstawania takiej obudowy jest zapewne dosyć skomplikowany i spodziewajmy się, że dostępność tego smartfona będzie dosyć ograniczona. Poniżej dane techniczne Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition.

Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition – dane techniczne

źródło: The Android Soul

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
  • Earl Biggy

    wielkie dzieki za info