Xiaomi Mi 6 ma wyglądać jak mniejszy Mi Note 2

Dritone, 2016-12-30 10:31
0

Xiaomi Mi 6 ma wizualnie nawiązywać do pierwszego smartfona Chińczyków z zakrzywionym ekranem, czyli modelu Xiaomi Mi Note 2. Wydaje się to być sensownym ruchem, bo w 2017 roku najpewniej coraz więcej flagowców będzie mieć podobne wyświetlacze i firma Leia Juna z pewnością nie będzie chciała się wybijać.

Xiaomi Mi Note 2 jest pierwszym smartfonem Chińczyków z zakrzywionym na dłuższych krawędziach ekranem. Zobaczyliśmy go pod koniec października wraz z Xiaomi Mi Mix. Najnowsze plotki sugerują, że w przypadku Mi 6, a więc nadchodzącego flagowca, który zostanie pokazany w lutym, ta stylistyka ma być zachowana. Mało tego, bo Mi 6 w rzeczywistości może być wizualnie pomniejszoną wersją Mi Note’a 2. Oczywiście, dostanie szybsze podzespoły.

Xiaomi Mi Note 2

Xiaomi Mi 6 ma mieć ekran o przekątnej około 5,1-5,2 cala, a jego sercem będzie procesor Qualcomm Snapdragon 835, którego szczegóły mają zostać ujawnione w trakcie styczniowych targów CES 2017 w Las Vegas. Spodziewajmy się także do 6 GB pamięci operacyjnej RAM czy udoskonalonego aparatu fotograficznego. Telefon będzie pracować pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat z nakładką MIUI 8, ale z czasem dostanie także MIUI 9, nad którym prace już trwają. Prawdopodobnie Mi 6 zostanie pokazany w lutym, ale nie ma co do tego 100% pewności.

Xiaomi Mi 6 – dane techniczne

źródło: Gizmochina

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Smartfony · Xiaomi · · · · · · · · ·