Dział: Android

Samsung Galaxy A8+ (2018)

Samsung Galaxy A8+ (2018), czyli większy z dwóch nadchodzących średniaków Koreańczyków, nie został dochowany w tajemnicy do premiery. W sieci pojawiło się wideo z tym telefonem. Poznaliśmy także w zasadzie kompletną specyfikację techniczną smartfona. Z przodu umieszczono podwójny aparat fotograficzny z matrycami 16 i 8 Mpix.

Android 8.1 Oreo

Android 8.1 Oreo zawiera ciekawą funkcję, która pozwala na określenie prędkości oferowanych przez publiczne sieci Wi-Fi. Jeszcze zanim się do nich przyłączycie. Google przygotowało specjalną funkcję, która określa prędkość hotspotu i podaje informacje na jej temat w postaci jednej z czterech dostępnych opcji.

Samsung Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo aktualizacja

Galaxy Note 8 będzie jednym z pierwszych smartfonów Koreańczyków, które dostaną system Android 8.0 Oreo. Aktualizacja wprowadzi także autorskie oprogramowanie Samsung Experience 9.0. Co prawda, beta testy na tym modelu nie są publicznie prowadzone, a tymczasem w sieci pojawił się testowy firmware oparty na Androidzie O dla tego telefonu.

Android Wear 2.0 Developer Preview 3

Android Wear oparty na Androidzie Oreo już trafia na wybrane smartwatche, a teraz Google opublikowało pełny wykaz modeli, które powinny z czasem otrzymać nowe uaktualnienie oprogramowania. Lista jest całkiem pokaźna i zawiera różne zegarki. Niestety, brakuje na nich trochę starszych modeli, jak chociażby pierwszego Huawei Watcha.

Meizu 15 Plus

Meizu 15 Plus to nadchodzący flagowiec Chińczyków, który jest właśnie obiektem wielu przecieków. W sieci pojawiły się zdjęcia tego urządzenia, jak i jego opakowania. Na jednej z fotek można zobaczyć także informacje o planowanych wersjach telefonu oraz ceny. Jeden z renderów jednak na pewno nie prezentuje tego modelu.

Dex Pad dla Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 i S9+ mają otrzymać czytnik linii papilarnych w innym miejscu niż tegoroczne modele. Takie plotki pojawiały się już wcześniej i zdaje się, że właśnie poznajemy dokładne jego położenie. Do sieci wyciekł zrzut z aplikacji S Health dla nowych flagowców, gdzie widać skaner umiejscowiony bezpośrednio pod aparatem.

Huawei P11 aparat Leica

Huawei P11 zbliża się wielkimi krokami i wiemy, że to smartfon, który zapowiada się naprawdę ciekawie. Plotki sugerują, że na pokładzie znajdzie się aparat fotograficzny z aż trzema obiektywami. Może to potwierdzać grafika, która pojawiła się na chińskim serwisie społecznościowym Weibo. Kamera ponownie powstanie we współpracy z firmą Leica.