Dział: Akcesoria

Samsung Gear VR

Samsung przygotowuje nowe rozwiązanie dla wirtualnej rzeczywistości i tym razem dedykowane będzie ono dzieciom i ich rodzicom. Gogle Gear VR mają otrzymać tryb dziecka, który znamy chociażby ze smartfonów Galaxy. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie ma to działać, ale premiera ma odbyć się w okolicy debiutu Note’a 8 lub Galaxy S9.

Apple Watch S

Plotka głosi, że Apple od lat pracuje nad opracowaniem idealnego glukometru, który mierzyłby poziom cukru we krwi, ale bez konieczności nakłuwania skóry. Teraz takie urządzenie jest podobno testowane. Ma je sprawdzać sam Tim Cook. Jest to jednak osobna opaska. Technologia nie została wprowadzona do Apple Watch.

hykker chrono 2

Sieć Biedronka poinformowała, że od poniedziałku, czyli 15.05, klienci przybywający do sklepów będą mogli zakupić smartwatch Hykker Chrono 2. Urządzenie jest tanie i można je będzie kupić za jedyne 149 zł. Sprzęt wyposażony jest w wyświetlacz IPS o przekątnej 1,54 cala i, co najważniejsze, slot na kartę SIM, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń bez konieczności posiadania smartfona.

Samsung Galaxy S8 powerbank

Samsung wypuścił w końcu na rynek nowego powerbanka. Fast Charge Portable Battery Pack ma baterię o pojemności 5100 mAh, co pozwala na dwa pełne ładowania telefonu. Urządzenie można wykorzystać do telefonów Samsung Galaxy S8 oraz S8+, ale nie tylko. Jest kompatybilne także z innymi sprzętami.

Microsoft HomeHub Windows 10 Amazon Echo Show

Microsoft przygotowuje HomeHub dla Windows 10. To funkcja, która ma być odpowiedzią giganta z Redmond na takie rozwiązania, jak zaprezentowany wczoraj głośnik Amazon Echo Show. Serwis The Verge uzyskał dostęp do zdjęć, które prezentują HomeHub Microsoftu, jak i dysponuje pewnymi informacjami z zakresu możliwości, które ma zaoferować ta funkcja.

Głośnik Apple Siri iOS

Apple zamierza w końcu w tym roku zacząć rywalizować z Amazon Echo czy Google Home. Specjaliści z eMarketer wierzą, że firma z Cupertino może nieźle namieszać na rynku inteligentnych głośników. Obecnie liderem jest tu Amazon, ale premiera głośnika Apple’a może wiele zmienić i szacuje się, że rynek takich urządzeń w USA może nawet się podwoić.

Jakiś czas temu Microsoft podał do wiadomości, że udostępni między innymi firmie Harman Kardon swojego asystenta głosowego. Cortana trafiła oficjalnie do Harman Kardon Invoke. Sprzęt jest podobny do Amazon Echo, ale pozwala również na nawiązywanie i odbieranie połączeń poprzez Skype’a. Niestety, producent nie podał do tej pory ani ceny, ani daty premiery urządzenia.