Lenovo Yoga Book: 10,1″ hybryda z Androidem i procesorami Intela

Lenovo przygotowuje się do premiery nowej hybrydy z systemem Android – konwertowalnego laptopa Yoga Book, którego dostrzeżono na stronie Red Dot 21. Urządzenie możemy obejrzeć na zdjęciu, a przy okazji poznajemy dodatkowe szczegóły na temat specyfikacji technicznej. Na temat Lenovo Yoga Book wiemy znacznie więcej, m.in. dzięki bazie testu GFXBench.

Lenovo Yoga Book jest nowym laptopem konwertowalnym z 10,1-calowym ekranem oraz systemem Android. Urządzenie przypomina z wyglądu laptopy konwertowalne Lenovo z serii Yoga z systemem Windows 10. Widzimy, że zastosowano tutaj ten sam system mocowania ekranu, który pozwala na jego obrót o 360 stopni.

Z informacji ujawnionych na stronie Red Dot 21 wynika, że Lenovo Yoga Book ma baterię, która zapewni co najmniej 15 godzin pracy, a całość zamknięto w obudowie o grubości zaledwie 9,6 mm.

Co jeszcze wiemy na temat Lenovo Yoga Book? Całkiem sporo. Głównie za sprawą testu GFXBench, gdzie jakiś czas temu dostrzeżono dwa nowe urządzenia z serii Yoga ukrywające się pod nazwami kodowymi YB1-X90F oraz YB1-X90L.

Hybryda ma 10,1-calowy ekran o rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 pikseli), a jej sercem jest procesor Intel Atom x5-Z8500 (Cherry Trail). Jest to 4-rdzeniowy, 64-bitowy układ, który pracuje z zegarem 1,44 GHz (do 2,24 GHz w trybie podwyższonej mocy) z 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu i grafiką Intel HD Graphics (pracującą z zegarem w zakresie 200-600 MHz). Układ wytwarzany jest w 14 nm procesie technologicznym i moc znamionowa dla scenariusza użycia (SDP) w tym przypadku to zaledwie 2W. SoC wspomagany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM (lub 4 GB w Yoga YB1-X90L). Na dane przeznaczono 32 GB pamięci flash, którą zapewne można rozbudować z użyciem kart microSD, Tablet ma także przednią kamerkę 2 Mpix do wideo rozmów i selfie, tylny aparat fotograficzny 8 Mpix z tyłu obudowy, moduły Wi-Fi, Bluetooth, GPS, a całość pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop (pewnie z jakąś nakładką producenta).

Do sprzedaży może trafić także wariant z mocniejszym procesorem Intel Atom x7-Z8700. Jest to czterordzeniowa jednostka centralna, która pracuje z zegarem 1,6 GHz (2,4 GHz w trybie zwiększonej mocy) z 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu i układem graficznym Intel HD Graphics (pracującym z zegarem 200-600 MHz). Procesor wytwarzany jest w 14 nm procesie technologicznym. Układ wspomagany jest przez pamięć operacyjną RAM typu LPDDR3 1600 MHz.

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy Lenovo zaprezentuje Yoga Book i w jakich cenach urządzenie trafi do sprzedaży. Najlepszą okazją do premiery obecnie wydają się być nadchodzące targi Computex 2016 w Tajpej, które rozpoczną się 31 maja. Z drugiej strony, Lenovo może nie czekać do tej imprezy i być może zapowie Yoga Book wcześniej. O tym przekonamy się z czasem.

Źródło: notebookitalia

Marcelina Poznańska: Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.