1 na 10 młodych ludzi sięga po telefon podczas seksu

Najnowsze badania przedstawione podczas konferencji Human-Computer Interaction w San Jose pokazują, że 1 na 10 osób sięga po smartfona podczas seksu. 95% z nas wyciąga telefon podczas spotkań ze znajomymi. Ciągłe używanie tych urządzeń może prowadzić do schorzeń podobnych do tych u osób z ADHD.

Smartfony stały się częścią naszego życia. Część z nas nie potrafi bez nich funkcjonować. Zastanówcie się teraz – ile razy zerkacie na swój telefon? Czy na dźwięk powiadomienia od razu sięgacie po swój sprzęt? Młodzi studenci zaprezentowali wyniki swoich badań podczas konferencji Human-Computer Interaction w San Jose w Kalifornii. Wyniki były bardzo interesujące.

 

Kostadin Kushlev, psycholog z Uniwersytetu w Wirginii, który przewodził badaniom, potwierdził, że wraz z naukowcami z Uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej doszli do ciekawych wniosków wynikających z przeprowadzonej na grupie 221 studentów ankiety. Badania dowodzą, że ponad 7 na 10 ludzi sięga po smartfona w trakcie wykonywania swojej pracy. 95% robi to podczas spotkań ze znajomymi. Co ciekawe, 1 na 10 osób przyznała się do sięgania po telefon podczas seksu, mimo że czasami psuje to całkowicie nastrój.

To jednak nie koniec. Wybrane grono miało dwa zadania do wykonania – w pierwszym tygodniu badań mieli całkowicie zmaksymalizować dostęp do smatfonów, a także mieć włączone powiadomienia w telefonach. W drugim zaś – musieli odstawić smartfona i wyłączyć w nim dźwięki. Z ankiety przeprowadzonej po tym czasie wynikało, że w pierwszym tygodniu użytkownicy telefonów byli dużo bardziej drażliwi. Co więcej, naukowcy doszli do wniosku, że smartfony mogą wywoływać w użytkownikach pewne symptomy, które przypisuje się ADHD. Wyniki sugerują, że nawet ludzie, którzy nie mają takiego zaburzenia, wykazują jego symptomy, takie jak trudności w koncentracji, roztargnienie, łatwe popadanie w nudę, wiercenie się, niepokój i trudności z wykonywaniem zadań. Jak temu zaradzić? Z przeprowadzonych badań wynika, że wystarczy wyciszyć dźwięki w telefonie i trzymać poza zasięgiem rąk.

Źródło: Virginia.edu

Katarzyna Dąbkowska: Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.