Słuchawki AirPods rozebrane przez iFixit. Nie da się ich naprawić

AirPods to nowe słuchawki Apple’a, które trafiły do sprzedaży kilka dni temu. W sieci pojawiają się już pierwsze ich recenzje i nie mogło, oczywiście, zabraknąć tej od specjalistów z iFixit. Słuchawki AirPods rozebrano na drobne części i następnie oceniono ich możliwości z zakresu naprawy. Cóż… ocena nie pozostawia złudzeń. 0/10 punktów jasno daje do zrozumienia, że AirPods nie da się naprawić.

Apple zaprezentowało słuchawki AirPods w trakcie wrześniowej konferencji, gdy pokazano smartfony iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Jak dobrze pamiętamy, firmie z Cupertino nie udało się dotrzymać planowanej na koniec października premiery i słuchawki trafiły do sprzedaży dopiero w zeszłym tygodniu. Klienci już je otrzymują i w sieci pojawiają się recenzje. Własną opublikowało także iFixit.

Słuchawek Apple AirPods nie da się naprawić

AirPods zostały rozebrane na drobne części, gdzie następnie przyjrzano się ich możliwościom z zakresu naprawy, a w zasadzie braku takiej możliwości. Tak, nowe słuchawki bezprzewodowe Apple’a dostały ocenę końcową w postaci 0/10 punktów. To oznacza, że nie da się w ogóle ich naprawić. Dostęp do jakiegokolwiek elementu w środku wiąże się ze zniszczeniem obudowy. Inaczej nie jest to możliwe. Natomiast klej jest jedynym zewnętrznym łącznikiem obudowy słuchawek. Nie ma tu zatrzasków czy czegokolwiek, co umożliwiłoby otwarcie słuchawki i ponowne jej zamknięcie.

Zobacz także >> Skróty 3D Touch z iOS 10, których możesz nie znać

Co to oznacza? Nic innego jak to, że uszkodzenie słuchawki jest równoznaczne z jej wyrzuceniem. Rozwiązaniem będzie jedynie ponowny zakup AirPods. Poniżej widzicie zdjęcie jednej słuchawki prześwietlonej promieniami RTG.

W środku słuchawek znaleziono m.in. chip W1, który odpowiada za bezprzewodową komunikację.

W opakowaniu słuchawek, które służą też w roli ładowarki znaleziono baterię o pojemności 398 mAh. Jest tu też specjalna płytka drukowana, gdzie znajdują się następujące elementy:

  • STMicroelectonics STM32L072 (ARM Cortex-M0+) MCU
  • układ odpowiedzialny za ładowanie NXP 1610A3
  • układ zarządzający energią Texas Instruments BQ24232

Warto dodać, że NXP 1610A3 znaleziony w opakowaniu dla AirPods to ten sam układ, który znajduje się w iPhone’ach SE i 6s, jak i obu modelach iPadów Pro. Słuchawki po kompletnej rozbiórce wyglądają, jak na poniższym zdjęciu. Oczywiście, ich ponownie złożenie nie było już możliwe, a więc egzemplarz iFixit stał się bezużyteczny. Więcej szczegółów oraz zdjęć z rozbiórki znajdziecie w źródle informacji.

Obejrzy także film: iOS 10.2 – co nowego w nowej aktualizacji?

źródło: iFixit

Dawid Długosz: Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.