10 najlepszych aplikacji i gier miesiąca na Androida [styczeń 2016]

31 stycznia. Za nami pierwszy miesiąc nowego, 2016 roku, który zaczęliśmy w większości przypadków łykiem szampana oraz listą rzeczy do zrobienia w nadchodzącym roku. Jest to również czas trwających studenckich sesji oraz początek wielkich zapowiedzi nadchodzących sprzętów oraz tytułów. Jednym słowem – mieszanka słodko-kwaśna. Z tego też powodu wracamy z serią podsumowania najlepszych aplikacji dostępnych w Google Play, które znalazły się tam właśnie w tym miesiącu. Zaczynajmy!

1. Open Link With…

Ciekawa propozycja dla osób mocno irytujących się, gdy przechodząc na stronę, która powinna przywoływać zainstalowaną w urządzeniu aplikację, nic się nie dzieje, ostatecznie tkwiąc na stronie, takiej jak Twitter czy YouTube w wersji mobilnej lub komputerowej.

W wielkim skrócie program jest asystentem poprawnego linkowania stron otwieranych w przeglądarce do aplikacji klienckich zainstalowanych w pamięci urządzenia i warto się nim zainteresować.

2. justAnote — Call Notes

Ile razy zapomnieliście o czymś, co było wspominane w rozmowie telefonicznej, która skończyła się zaledwie pięć minut temu? Jeśli często, powinniście zaciekawić się aplikacją justAnote. Program ten w bardzo prosty sposób potrafi połączyć ostatnie połączenia z szybkimi notatkami czy nawet opcją nagrywania notatek.

 

Poza tym aplikacja potrafi zintegrować się z kalendarzem systemowym oraz pocztą elektroniczną. Na plus jest również inspirowanie się Material Design.

3. Mimicker Alarm

W sklepie Google Play znajdziecie naprawdę wiele budzików, jednak ten, stworzony za sprawą Microsoft Garage Project i opublikowany przez sam Microsoft jest najciekawszym podejściem do tego typu aplikacji od wielu lat.

Założeniem aplikacji jest wymuszenie na użytkowniku wykonaniu kilku wymagających min lub losowych zdań, co potwierdzić ma, że na sto procent się obudziliśmy. Gdy tego nie zrobimy, aplikacja będzie dzwonić aż do rozładowania baterii.

4. Facebook Mentions

Trzeba to przyznać – Facebook w swojej mobilnej wersji nie pozwala nam na wygodne sortowanie treści posiadając profil osoby publicznej, obserwowanej przez setki, a czasami nawet tysiące osób.

Artyści, dziennikarze, aktywiści, sportowcy – osoby powiązane z tymi oraz wieloma innymi zawodami posiadają konta publiczne, które stają się bezpośrednią drogą kontaktu z fanami bez integrowania ich w swoje prywatne życie. Stąd też aplikacja do wygodnej obsługi tego typu kont.

5. Starbucks

Starbucks albo się kocha, albo nienawidzi. Gdy jednak lubimy do niego uczęszczać, przesiąkamy wręcz klimatem kawiarni tej sieci, a jednym z nieodłącznych elementów klimatu są doznania audiowizualne. Skupiając się na muzyce – oficjalna aplikacja o nazwie Starbucks pozwala nam na sprawdzenie tytułu aktualnie odtwarzanej piosenki w miejscu gdzie aktualnie sączymy Frappuccino.

Aplikacja ta nie jest nowym programem, jednak dzięki dużej aktualizacji z 26 stycznia, wprowadzającej integracje m.in. ze Spotify, ląduje na naszej liście, bo naszym zdaniem, będąc miłośnikiem kawy, nie można jej przegapić.

6. Worms 4

Pamiętacie Worms World Party lub Armageddon? Team 17 spełniając zachcianki swoich fanów, wydało już czwartą część swojej wspaniałej platformowej, turowej gry akcji na urządzenia z Androidem.

Dużo broni, świetnie rozwiązany tryb gry wieloosobowej oraz optymalna cena. Warto dać się pochłonąć destrukcji i wspaniałej zabawie.

7. Metal Gear Rising: Revengeance

Seria Metal Gear wkracza na Androida. Bardzo dobrze przyjęty spin-off jednej z najbardziej legendarnych serii gier akcji typu skradanek wylądował w sklepie Google Play. Rising: Revengeance opowiada historię Raidena, a Hideo Kojima wraz ze studiem odpowiedzialnym za tytuł postawili na szybkiego slashera.

Oferuje nam parę godzin dobrej i dynamicznej gry, obficie rozlewającą się krew, cybernetycznych ninja oraz tytułowego Metal Gear’a. Niestety – na razie, gra dostępna jest jedynie dla posiadaczy konsoli Nvidia Shield.

8. Kickstarter

Kojarzycie Kickstartera? Kilka dni temu światło dzienne ujrzał oficjalny mobilny klient tej nadzwyczajnej usługi polegającej na współfinansowaniu prezentowanych w serwisie projektów, którego znajdziecie w sklepie Google Play.

Pozwoli on wam przeglądać, obserwować, współfinansować oraz podglądać ulubione projekty wasze i waszych znajomych.

9. SwiftKey Symbols

Klawiatura SwiftKey to jedna z najlepszych aplikacji służących do wpisywania tekstu w urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida. Jej alternatywna wersja o nazwie Symbols powstała z myślą o komunikacji osób chorych na spektrum autystyczne oraz inne choroby utrudniające klasyczną formę komunikacji pomiędzy chorym i jego opiekunem. Program bazuje na różnej maści ikonach oraz grafikach nawiązujących do wielu kategorii życia codziennego, oraz zawodowego, a system przewidywania następnych plansz z ilustracjami dodatkowo ułatwia zadanie nauczycielom, lekarzom czy po prostu rodzinie lub opiekunom.

Aplikacja ta jest bardzo ciekawą pozycją, którą warto przetestować oraz polecać wszystkim osobom, których rodziny spotkały się z chorobami takimi jak wyżej opisywane spektrum autyzm.

10. The Room Three

Jeśli przepadacie za łamigłówkami, mrocznym klimatem, wciągającą historią oraz przygodą, trzecia odsłona gry The Room bez reszty was pochłonie.

Gra okrzyknięta przez wiele portali jako jedna z najlepszych serii logicznych dedykowana mobilnym urządzeniom dostępna jest od jakiegoś czasu w sklepie Google Play i rewelacyjnie prezentuje się na wszelkiej maści tabletach. Uwaga – zaznajomienie się w praktyce z tytułem grozi długimi godzinami bez odrywania nosa od ekranu swojego urządzenia.

 Loading ...
Rafał Kurczyński: Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.