Zmiana tekstu na mowę Google z wersją 3.8. Co nowego?

Zamiana tekstu na mowę doczekała się kolejnej aktualizacji. Jakich nowości możemy się spodziewać w wersji 3.8?

Zamiana tekstu na mowę to aplikacja Google’a, która pozwala na czytanie tekstu wyświetlonego na ekranie. Możemy z niej korzystać chociażby podczas czytania książek. Teraz aplikacja doczekała się kolejnej aktualizacji. Poniżej znajdziecie oficjalną listę zmian, które wprowadza łatka:

  • Ulepszona jakość głosu.
  • Dodana obsługa języka angielskiego (Australia), bengalskiego (Bangladesz), duńskiego, fińskiego, norweskiego, mandaryńskiego (Tajwan) i węgierskiego.
  • Ulepszona jakość głosu w indyjskiej odmianie języka angielskiego.
  • Głosy offline mogą teraz mówić szybciej.
  • Możliwość przesłania swojej opinii w menu ustawień.
  • Poprawki błędów i dużo innych ulepszeń.

Aby zmienić opcje językowe, należy wejść w Ustawienia urządzenia, następnie w Język, klawiatura, głos, a później znaleźć na liście Przetwarzanie tekstu na mowę, wybrać ikonę ustawień w po prawej stronie od opcji Zamiana tekstu na mowę. Pierwszą opcją na liście, jaka się wyświetli, jest Język. Tam znajdziemy sześć wspomnianych nowych języków.

Zmianie uległy również głosy w aplikacji. Kiedy wejdziemy w te same ustawienia, jednak nie wybierzemy opcji Język tylko Zainstaluj dane głosowe, wyświetli nam się lista języków. Wystarczy, że wybierzemy nasz język, z którego aktualnie korzystamy (w naszym przypadku polski), następnie wybierzemy opcję Zestaw głosów 1 i zobaczymy, że na liście pojawiło się kilka opcji związanych z głosami. Do wyboru jest sześć opcji – trzy męskie i trzy żeńskie. Aby sprawdzić, która nam odpowiada, wystarczy, że dotkniemy strzałki obok każdej z opcji.

Aktualizacja wypuszczana jest stopniowo, ale powinniście widzieć ją już na swoich urządzeniach. Jeśli jednak jeszcze nie macie do niej dostępu, wystarczy, że pobierzecie plik APK z Google Text-to-speech 3.8.14. Znajdziecie go na tej stronie.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska: Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.