Android na komputerach z Windows dzięki współpracy AMD i BlueStacks

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dzisiaj, że postawiła milowy krok we współpracy z firmą BlueStacks wprowadzając wspólne rozwiązanie, które zapewnia pełnię możliwości systemu operacyjnego Google™ Android na pracujących w oparciu o Microsoft® Windows tabletach, urządzeniach 2-w-1, notebookach i komputerach stacjonarnych. Optymalizacje dla trzeciej generacji procesorów APU firmy AMD w rozwiązaniu BlueStacks zapewniają wykorzystanie kompletnego interfejsu użytkownika systemu Android oraz wsparcie dla jego aplikacji zarówno służących rozrywce jak i pracy.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

 Loading ...

„Windows i Android to rozwinięte systemy operacyjne i oba spełniają oczekiwania milionów użytkowników” – powiedział Steve Belt, corporate vice president, w Product Management w AMD. „Użytkownicy, którym bliskie są urządzenia z obu ekosystemów, nie będą już musieli stawać przed wyborem i rozważać ograniczeń bądź przewag jednego systemu nad drugim, ponieważ firmy AMD i BlueStacks stworzyły bezproblemową platformę użytkowania ich obu na raz. Teraz użytkownicy mają dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji systemu Android – gier, komunikatorów, odtwarzaczy itp. – dostępnych dosłownie tuż pod ich palcami, mając jednocześnie możliwość realizowania bardziej zaawansowanych zadań lub grania w tytuły z najwyższej półki w systemie Windows.”

Nowa wersja BlueStacks, działająca na komputerach z systemem Windows napędzanych przez trzeciej generacji procesory APU firmy AMD oferuje:

  • Znajomy interfejs użytkownika systemu Android, w tym jego ustawienia, konfiguracje i możliwość dostosowania do potrzeb;
  • Możliwość uruchomienia aplikacji systemu Android w oddzielnym oknie lub na pełnym ekranie wykorzystując bezpośredni dostęp do mocy przetwarzania karty graficznej AMD;
  • Obsługa setek tysięcy aplikacji systemu Android, dostępnych bezpośrednio w oficjalnych sklepach, a także możliwość synchronizacji z tymi samymi aplikacjami zainstalowanymi na innych urządzeniach z Androidem, jakie posiada użytkownik;
  • Bezproblemowe współdziałanie poprzez bezpośrednie dzielenie plików, do których dostęp ma system Android, choć są zapisane w systemie plików Windows.

„Pracujemy z firmą AMD by budować kolejne, wspaniałe komputery, a wiodący w branży sprzęt firmy AMD daje użytkownikom bardziej elastyczne możliwości korzystania z aplikacji systemu Android na ich komputerach,” – powiedział Rosen Sharma, CEO w BlueStacks. „Firma AMD podziela naszą wizję Mobile Plus, w ramach której zapewniamy użytkownikom na wszystkich urządzeniach łatwy dostęp do ulubionych gier, mobilnych aplikacji i narzędzi systemu Android i w ten sposób zmierzamy do bardziej otwartego/wspólnego ekosystemu.”

Inaczej jak w przypadku „podwójnych” systemów operacyjnych, które wymagają od użytkownika, aby odłączył się od jednego systemu, jeśli chce skorzystać z drugiego, rozwiązanie firm AMD i BlueStacks uruchamia system Android w samym Windows. Procesory APU firmy AMD zostały stworzone, żeby dostarczać o wiele większą moc obliczeniową niż smartfony, na które generalnie projektowano aplikacje systemu Android. Dlatego też procesory te powinny zapewniać bardziej niż wystarczającą wydajność, żeby sprostać typowym wymaganiom aplikacji Android i dostarczyć użytkownikowi bardzo satysfakcjonujących doznań.

Najnowsza wersja BlueStacks umożliwia użytkownikowi synchronizację aplikacji systemu Android z urządzeń mobilnych z PC dzięki bazujące na chmurze usłudze FoneLink, która umożliwia komputerowi z systemem Windows stanie się rozszerzeniem dla mobilnego urządzenia z systemem Android i vice versa. Produkt BlueStacks uwzględnia również obsługę wirtualizacji sprzętu AMD, dzięki czemu wiele systemów operacyjnych i ich aplikacji może działać jednocześnie na jednym i tym samym komputerze.

Informacja prasowa

Redakcja Tablety.pl:
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.