Recenzja etui Thule Atmos X3 dla iPada Air 2

Ucieszyłem się gdy dowiedziałem się, że będę mógł testować kolejny product Thule – zawsze są one porządnie wykonane i ciężko im coś zarzucić. Podobnie było tym razem, nie zdziwiło mnie to – testowany przez Dawida mniejszy brat tego pokrowca na iPhone’a 6 + został przez nas pozytywnie odebrany. Co takiego ma w sobie wersja dla iPada Air 2?

W jakiś sposób producentowi udało się znacząco wzmocnić konstrukcję. Atmos X3 skutecznie chroni tablet przed upadkiem z wysokości dwóch metrów. Sam pokrowiec mimo tego nie wygląda jak czołg, nie waży dużo więcej w porównaniu ze Smart Case i nie pogrubia znacząco iPada – czego chcieć więcej?

Oprócz tego, że Atmos z łatwością ochroni iPada przed upadkiem to na dodatek jego budowa utrudnia jego wypuszczenie z rąk. Twarda guma nie jest śliska i ułatwia pewny chwyt urządzenia. Środek jest niestety plastikowy, mimo tego bardzo pewnie trzyma on tablet i nie spowodował w moim przypadku żadnych zarysowań – wszystko jest wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Następną wpływającą na jakość zabezpieczenia tabletu funkcją pokrowca jest jego nietypowe zamknięcie. Thule zrezygnowało tym razem z magnesów trzymających okładkę na ekran, Atmosa zamyka się jak książkę. gumowe mocowania trzymają bardzo mocno – dlatego umieszczono gumowy „język” na środku obudowy, gdy za niego pociągniemy etui się otwiera. Bardzo proste i wygodne rozwiązanie.

Kupowanie takiego etui dla tabletu nie miałoby większego sensu gdyby miało ono ograniczoną funkcjonalność – w przypadku Atmosa jest zupełnie inaczej! iPada można ustawić pod pięcioma różnymi kątami dzięki specjalnym gumowym mocowaniom, które znalazły się w plastikowym szkielecie etui. Najważniejsze jest to, że iPad w każdej z tych pozycji jest zamocowany bardzo pewnie – pisanie na klawiaturze ekranowej jest bardzo wygodne.

Dzięki formie, którą zastosowało Thule w Atmosie możemy go tak samo wygodnie używać na kolanach albo nawet leżąc w łóżku – świetna sprawa, zawsze udawało mi się znaleźć dobry kąt nachylenia. Każdy z fanów oglądania na swoim Airze filmów będzie więcej niż zadowolony. Atmos jest bardzo uniwersalny i sprawdzi się dosłownie wszędzie.

 

Atmos jest pierwszym etui na iPada, które testowałem jakie składało się zupełnie na płasko, gdy trzymamy je w jednej ręce. Wszystkie elementy trzymają się mocno na miejscu, do złożenia etui do pozycji wyjściowej znowu używamy gumowego języka.

Następną zaletę produktu Thule mogłem zmieścić w poprzednim zdaniu, ale była dla mnie na tyle ważna, że poświęcę jej dłuższą chwilę. Widzieliście kiedyś cover na iPada, który będąc złożony na płasko nie zasłania aparatu? Osobiście spotkałem się z tym pierwszy raz w Atmosie i bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło – byłem mocno przyzwyczajony do walki ze swoim Smart Case w każdym momencie, w którym potrzebowałem zeskanować szybko jakiś dokument.

Szwedzki producent zdecydował się odkryć przyciski w Atmosie, rozumiem ich decyzję w stu procentach – grubość etui znacząco utrudniłaby swobodny dostęp, klikałby one bardzo twardo. Wycięcia umieszczone w szkielecie Atmosa są idealnie dopasowane i wystarczająco dużo. Takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ na głośniki iPada, nic ich nie przysłania i dźwięk rozchodzi się tak samo jak bez żadnego etui.  Producent przemyślał przy projektowaniu aspekty funkcjonalne wielokrotnie , w każdym możliwym ułożeniu tabletu nie są blokowane przyciski urządzenia ani głośniki – wszystkie otwory są w idealnych miejscach.

 

Podsumowując, Atmos na Aira 2 jest świetny. Genialny wręcz, zachwycił mnie swoją funkcjonalnością i nie wiem, czy nie znajdzie się w moim stałym wyposażeniu. Etui jest jednak dosyć drogie. Dla mnie mogłoby kosztować nawet więcej – jest warty każdej wydanej na niego złotówki i sprawdza się dosłownie wszędzie. Szczerze mówiąc, to ciężko będzie mi go zastąpić innym etui po zakończeniu okresu testowego.

Thule Atmos X3 dla iPada Air 2

Nasza ocena: 5/6

Zalety:
+ Niczym nieograniczona funkcjonalność etui
+ Świetna ochrona tabletu
+ Dobry stosunek jakości do ceny
+ Materiały z najwyższej półki

Wady:
– Cena
– Brak usypiania iPada magnesem

 Loading ...
Michał Gapiński: Uzależniony od technologii. Uwielbiam nadgryzione jabłka. Były deweloper oprogramowania na różne telefony z Androidem. Często spotkasz mnie na Twitterze: @mikegapinski
Powiązane wpisy
Disqus Comments Loading...

W serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika oraz do zbierania informacji statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.