Udostępnij
Tweetnij

Microsoft oficjalnie zapowiada Windows 8.1 Update 1!

Dziś gigant z Redmond oficjalnie zapowiedział większe uaktualnienie dla Windows 8.1, którego premiery możemy spodziewać się już wiosną tego roku.

Tablet Dell Venue Pro 11

Dziś gigant z Redmond oficjalnie zapowiedział większe uaktualnienie dla Windows 8.1, którego premiery możemy spodziewać się już wiosną tego roku.

Przeczytaj koniecznie >> Nowości z targów MWC 2014

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Microsoft zapowiedział dziś oficjalnie duże uaktualnienie dla Windows 8.1, nad którym prace trwają już od kilku miesięcy, a od kilku tygodni po sieci krążą kompilacje testowe.

Joe Belfiore, który jest obecnie szefem działu tabletów, smartfonów oraz PC w Microsofcie przekazał, że uaktualnienie ma wnieść udoskonalenia z następujących zakresów:

  • nowe opcje z zakresu uruchamiania aplikacji z poziomu paska zadań na pulpicie (wiemy już, że system pozwoli nam przypinać do paska aplikacje z ekranu startowego);
  • udoskonalenia z zakresu obsługi za pomocą myszki (na ekranie startowym pojawią się nowe przyciski i opcje, które ułatwią korzystanie z ekranu z aplikacjami za pomocą zwykłej myszki);
  • mniejsze wymagania sprzętowe. Uaktualnienie ma zapewnić płynną obsługę na urządzeniach z zaledwie 1 GB pamięci RAM. To oznacza, że w niedługim czasie możemy spodziewać się tańszych tabletów internetowych z okienkami.

Microsoft nie zdradza nazwy aktualizacji, ale wiemy, że ukrywa się ona pod nazwą „Windows 8.1 Update 1”. Więcej detali poznamy w trakcie konferencji Build, która odbędzie się na początku kwietnia. Warto również wspomnieć o tym, że Microsoft obniżył partnerom OEM ceny na licencje systemu. To i niższe wymagania sprawią, że w niedługim czasie rzeczywiście na rynku być może doczekamy się tabletów z Windows, które będą tańsze niż 200 dolarów!

Źródło: Microsoft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij