Udostępnij
Tweetnij

Windows 8.1 dla wszystkich dopiero w październiku?

Zdaje się, że Microsoft każe nam jeszcze nieco poczekać na Windows 8.1. Choć prace nad nowymi okienkami dobiegają pomału końca, tak aktualizacja dla wszystkich (bez wyjątku) ma być dostępna dopiero w październiku.

Windows 8.1

Zdaje się, że Microsoft każe nam jeszcze nieco poczekać na Windows 8.1. Choć prace nad nowymi okienkami dobiegają pomału końca, tak aktualizacja dla wszystkich (bez wyjątku) ma być dostępna dopiero w październiku.

Przeczytaj koniecznie >> Microsoft stracił na Surface RT 900 milionów dolarów. Co dalej?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W sieci plotkuje się, że Microsoft już pomału kończy prace nad Windows 8.1 i ogłoszenie statusu RTM (wyłonienia finalnej kompilacji) powinno nastąpić w przeciągu najbliższych dni. Kiedy jednak nowe okienka zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym?

Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przez Mary Jo Foley oraz serwis The Verge, to trochę sobie jeszcze poczekamy. Rzekomo Microsoft zamierza udostępnić Windows 8.1 dla wszystkich (dla użytkowników „ósemki” system będzie bezpłatny) dopiero w październiku tego roku. Co ciekawe, tym razem gigant z Redmond nie zamierza zrobić wyjątku i subskrybenci programów TechNet oraz MSDN (którzy Windows 8 otrzymali już w dwa tygodnie po ogłoszeniu statusu RTM) także będą musieli poczekać do października.

Microsoft chce w ten sposób dać sobie trochę czasu na ewentualne usunięcie błędów, które być może będą jeszcze występować w kompilacji Windows 8.1 RTM. Ponadto wydanie systemu ma się zbiec z wprowadzeniem do oferty przez partnerów OEM nowych urządzeń, w tym mniejszych, 7- i 8-calowych tabletów z tą wersją oprogramowania.

Źródło: ZDNet, The Verge

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij