Udostępnij
Tweetnij

Windows 8.1 Preview w postaci obrazów ISO już do pobrania!

Jeśli czekaliście na obrazy ISO z Windows 8.1 Preview, to mamy dla was dobrą wiadomość. Nową betę okienek Microsoftu można pobierać już nie tylko ze Sklepu Windows, ale również w postaci autonomicznych plików.

Windows 8.1 Preview

Jeśli czekaliście na obrazy ISO z Windows 8.1 Preview, to mamy dla was dobrą wiadomość. Nową betę okienek Microsoftu można pobierać już nie tylko ze Sklepu Windows, ale również w postaci autonomicznych plików.

Przeczytaj koniecznie >> Microsoft chce sprzedać 25 mln Surface w 2014 roku fiskalnym. Wykonalne?

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Microsoft udostępnił Windows 8.1 Preview wczoraj, w trakcie pierwszego dnia konferencji Build. Niestety, wyłącznie w postaci uaktualnienia, które można było pobrać ze Sklepu Windows. Wśród 13 obsługiwanych wersji językowych nie było jednak polskiej. To oznaczało, że w konsekwencji systemu nie można było pobrać i zainstalować na polskim Windows 8. Microsoft przekazał jednak, że będzie istniała alternatywa, w postaci obrazów ISO, które miały zostać udostępnione kolejnego dnia.

Tak też się stało, gdyż dosłownie przed chwilą Windows 8.1 Preview w postaci obrazów ISO pojawił się na serwerach Microsoftu. System (zarówno w wersji 32-, jak i 64-bitowej) możecie pobrać pod tym adresem. W trakcie instalacji należy podać następujący klucz produktu: NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F.

System można zainstalować na urządzeniu, który spełnia poniższe wymagania sprzętowe:

  • Procesor 1 GHz lub szybszy z obsługą PAE, NX i SSE2;
  • 1 GB (2 GB dla wersji 64-bit) pamięci RAM;
  • 16 GB (20 GB dla wersji 64-bit) wolnego miejsca na dysku twardym;
  • Procesor graficzny zgodny z API DirectX 9 i sterownikiem WDDM.

Więcej na temat nowości i udoskonaleń w Windows 8.1 przeczytacie w tym artykule.

Źródło: Microsoft

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij