Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 wraz z aktualizacją Patch Tuesday ułatwia zmianę przeglądarki

Windows 11 otrzymał nowe uaktualnienie w ramach Patch Tuesday. Nowa aktualizacja zostanie doceniona przez tych z was, dla których zmiana przeglądarki internetowej była utrudniona. Microsoft postanowił ułatwić proces. W systemie Windows 11 przeprowadzenie tej czynności staje się w końcu wygodniejsze i prostsze.

Zmiana przeglądarki internetowej w systemie Windows 11 z Edge na inną do tej pory była bardzo utrudniona. Co prawda proces jest możliwy do przeprowadzenia, ale z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wraz z aktualizacją udostępnioną w ramach kwietniowego Patch Tuesday ulega to znaczącej poprawie.

Wspomniana aktualizacja dla Windows 11 to patch oznaczony ciągiem znaków KB5012592. Jego instalacja wprowadza poprawki. Przy okazji zmiana przeglądarki na inną staje się prostsza. Choć nadal nie jest to tak proste, jak bywało przed laty w starszych wersjach okienek. Z czego to wynika?

Aktualizacja z Patch Tuesday dla Windows 11 nie rozwiązuje wszystkich problemów

Wynika to z faktu, że Microsoft Edge po zmianie przeglądarki internetowej dla innej nadal jest domyślnym programem dla rozszerzeń typu PDF, SHTML, SVG czy FTP. To sprawia, że trzeba je edytować ręcznie w ustawieniach Windows 11. Dopiero wtedy inna aplikacja będzie w stanie zastąpić każdą czynność, którą wykonuje wbudowany w system program.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij