Udostępnij
Tweetnij

Microsoft udostępnia narzędzie do sprawdzania zgodności komputera z Windows 11

Windows 11 został pokazany. Czy mój komputer jest zgodny z systemem? Microsoft udostępnił PC Health Checker do sprawdzania kompatybilności z Windows 11.

Windows 11 to nowe okienka, które Microsoft pokazał na specjalnej konferencji. Wiele osób zastanawia się teraz nad tym,” czy mój komputer jest zgodny z nowym systemem operacyjnym?”. Można to jednak w prosty sposób sprawdzić. Kompatybilność z oprogramowaniem przeskanuje PC Health Checker.

Microsoft niedługo po zapowiedzi Windows 11 udostępnił narzędzie PC Health Checker (link). Pozwala ono w szybki sposób sprawdzić, czy dany komputer jest zgodny z nowymi okienkami. Przeskanuje on maszynę pod kątem zainstalowanych podzespołów i oprogramowania. Następnie wyświetli raport o ewentualnej kompatybilności lub jej braku.

Microsoft zwiększył wymagania Windows 11

Warto dodać, że Windows 11 ma większe wymagania od „dziesiątki”. Te w zasadzie nie ulegały modyfikacjom od lat, ale teraz to się zmieniło. Nowe okienka są zgodne z nowszymi procesorami i tak na przykład w przypadku Intela wspierane są Core 8. generacji i nowsze. Poza tym komputer musi mieć co najmniej 4 GB pamięci RAM. Stawiane są także inne wymagania.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij